Tipy na 10 nejlepších aplikací do auta, které ocení každý řidič

mobilní aplikace

Mapy a navigace nejsou zdaleka jedinými aplikacemi, které řidičům mohou každý den usnadnit a mnohdy i zpříjemnit čas strávený za volantem. Které z nich by si řidiči měli do svých telefonů nainstalovat téměř povinně, a které se prostě jen hodí používat či jsou určené čistě pro zábavu?

porovnání povinného ručení

Povinné aplikace do auta

1. Mapy a navigace

Časy, kdy se řidiči za volantem či jeho spolujezdci hodila schopnost umět se orientovat v papírových mapách, jsou dávno pryč. Dnešní moderní aplikace do mobilů vás nejen přesně navigují do cíle, ale také umí navrhnout nejvhodnější, nejrychlejší nebo nejkratší trasu a upozorní vás na aktuální uzavírky, kolony, nehody, ale také na policejní radary na cestách.

Nejpopulárnější mobilní mapy a navigace nejen do auta:

 • Waze - oblíbená aplikce určená přímo pro auta, která zvládne zároveň navigovat a upozorňovat na nejrůznější “nebezpečí” na cestě. Waze v podstatě představuje jakousi sociální síť řidičů hlásících potíže, na které na svých každodenních cestách narazí.

 • Google Maps - mapy od Google představují všestranné mapové podklady, které využívají nejen řidiči. Hlavní výhodou je přesná navigace, a možnost navigování do konkrétních cílů, jako jsou hotely, restaurace a jiné zájmové body s tím, že není nutné zadávat adresu, ale stačí název. Velmi praktické je i grafické zvýraznění hodně vytížených úseků.

 • Mapy.cz - české mapy vyvinul a provozuje Seznam.cz a jedná se o velmi přesné mapové podklady (nejen pro území ČR, ale i téměř celý svět), které vedle řidičů ocení především milovníci pěší turistiky, cyklistiky i třeba běžkařského lyžování.

2. Záchranka

Velmi užitečná aplikace, která může posádce zachránit nejen zdraví, ale dokonce i život. V případě dopravní nehody aplikace okamžitě zprostředkuje spojení se záchrannou službou, přičemž operátor díky mobilní aplikaci vidí přesné místo nehody. Není-li posádka schopná komunikace, operátor i tak ví, kam přesně má záchranku vyslat. 

Součástí aplikace Záchranka jsou také návody na poskytnutí správné první pomoci. Aplikace není určena pouze pro řidiče, nainstalovat si ji může kdokoliv.

Praktické aplikace pro každé auto

3. PHM & náklady

Aplikace provozovaná firmou CCS nabízí více než jen sledování útraty za pohonné hmoty a dalších výdajů spojených s provozem motorového vozidla. Tato aplikace porovnává aktuální ceny pohonných hmot na území ČR, a rovněž umí upozornit na nejrůznější akční a slevové akce.

4. Zaparkuju.cz

Tuto aplikaci ocení zejména řidiči, kteří musí autem cestovat po Praze nebo do Prahy často jezdí. Jedná se o opravdu skvělou aplikaci, která vám pomůže najít prázdné parkovací místo v pražských částech, v nichž jsou zavedeny placené zóny. V případě placeného parkovacího místa  umí aplikace přesměrovat na platební portál pražského magistrátu. Aplikace rovněž poradí s parkováním mimo placené zóny.

5. Dopravniinfo.cz

Komplexní informace o aktuálním provozu nabízí aplikace provozovaná Ředitelstvím silnic a dálnic v ČR. Kromě kompletního seznamu všech plánovaných i neplánovaných uzavírek na českých silnicích a dálnicích aplikace rovněž nabízí zprávy o aktuálním počasí či kamerové záznamy z dálničních kamer, které se hodí zejména při různých kalamitách. 

6. Aplikace pojišťoven

Nikdo si nepřeje zavinit nebo se stát účastníkem dopravní nehody. Je však dobré být připraven i na takové nepříjemné situace. Hodí se mít nainstalovanou aplikaci pojišťovny, u které máte uzavřené povinné ručení a havarijní pojištění. V případě nehody vám aplikace hodně usnadní komunikaci s pojišťovnou a její asistenční službou a to po celou dobu řešení pojistné události. 

7. Carolina

Tuto aplikaci nevyužijete sice každý den, ale bude se vám hodit například při výběru nového vozidla. Stačí vyplnit VIN kód vybraného vozidla a dozvíte se rok výroby a původní výbavu. V bezplatné verzi aplikace nabízí ocenění až pěti aut. 

Vedle této základní funkce má aplikace Carolina pár dalších praktických funkcí. Jedná se o upozornění na blížící se technickou kontrolu, uhrazení ročního pojistného za povinné ručení či pravidelnou servisní prohlídku.

Zábavné aplikace pro řidiče

8. Android Auto

Aplikace Android Auto není sice oficiálně nabízená pro české prostředí, ale dá se stáhnout. Česky rozumí dobře, stačí se naučit, jak správně komunikovat. Tato aplikace je skvělá především v tom, že umožňuje ovládat telefon bezpečně kdykoliv v průběhu jízdy. Hlavní výhodu jsou hlasové povely, díky kterým nemusíte mobil vůbec ručně ovládat. Můžete nadiktovat a poslat zprávu, nahlásit navigaci cíl cesty či si vybrat oblíbený playlist. Aplikaci můžete například zadat povely typu “najdi nejbližší restauraci”, “doporučit hotel”, “jaké bude dnes počasí” apod. 

Aplikace Android Auto je propojená s celou řadou oblíbených aplikací. Jedná se například o:

 • Waze,

 • Google Mapy,

 • Spotify,

 • Deezer,

 • Amazon music,

 • Knihy Google Play,

 • Audiobooks,

 • Messenger,

 • WhatsApp,

 • Skype,

 • a další.

9. Park4night a iOverlander

Řidiči, kteří preferují cestování autem i na dovolené, se budou hodit tyto dvě “kempovací” aplikace. Aplikace iOverlander vyhledává místa vhodná pro kempování a Park4night se zaměřuje na parkovací místa, kde lze zdarma nebo za poplatek přespat bez rizika pokuty.

10. Audiotéka

Pokud už vás za volantem nebaví poslouchat dokola stejnou hudbu, zkuste poslech audioknih. Nejrozšířenější aplikací je v této oblasti Audiotéka, která má v nabídce i spoustu titulů v českém jazyce. Podobné funkce nabízí také aplikace Alza Media či Audible. Poslední jmenovaná aplikace však nabízí pouze knihy v anglickém jazyce.

Sdílet na Facebooku

Archiv