Máte SPZ na přání? Raději si ji pojistěte

Máte SPZ na přání? Raději si ji pojistěte

Máte SPZ na přání? Raději si ji pojistěte

Od první chvíle, kdy zákon povolil volbu vlastního znění SPZ, se stala tato služba extrémně populární. Nelze vyloženě tvrdit, že by šlo o masové měnění poznávacích značek, nicméně více než 4000 lidí službu využilo a další přibývají každým dnem.

Mít vlastní SPZ je v každém případě velmi atraktivní. Tatínkové a maminky volí datum narození dítěte, fanoušci seriálů umisťují na značku názvy svých oblíbených postav nebo míst.

Pokud o vlastí znění SPZ máte zájem, připravte si 10 000 korun. Jedna totiž vyjde na pětitisícovku, a protože potřebujete pro osobní vozidlo dvě, částka se násobí. Znění musí schválit registr vozidel, takže nepočítejte s hanlivými či urážejícími slovy. Po schválení značky si ji nový majitel může po 15 dnech vyzvednout, nebo si ji rezervovat až na dobu čtvrt roku.

Ale pozor. Jezdit s originální SPZ samozřejmě láká zloděje a nepřející živly. Poškozenou značku si sice můžete za 600 Kč vyměnit, ale pokud vám bude ukradena, musíte si nechat udělat novou originální značku, což znamená dalších 10 000 Kč, nebo si necháte vystavit generickou značku s náhodným formátem. Znění původní SPZ již nelze nikdy použít.

Je proto lepší si značku pojistit. Pojištění originální SPZ se pohybuje kolem 1000 Kč ročně a kryje celou částku 10 000 Kč za vystavení nové originální značky.

Díky ePojisteni.cz můžete získat detailní informace o současném stavu pojištění originálních SPZ a také získat nejlepší možnou cenu na trhu. Proto se na nás neváhejte obrátit.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 18
Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Registrační značky, spz, Pojištění vozidel

Archiv