Ženy a muži - smazání rozdílů ve výši pojištění

Ženy a muži - smazání rozdílů ve výši pojištění

Soudní dvůr Evropské unie rozhodl, že do konce letošního roku (přesněji od 21. prosince 2012) musejí pojišťovny sjednotit ceny svých služeb mezi pohlavími. Platí to pro všechny smlouvy uzavřené od jedenadvacátého prosince 2012 a končí tím zvýhodňování žen, které mají často i o desítky procent nižší pojistné, než muži.

Příčina rozdílnosti sazeb však není diskriminující, v tomto případě pro muže, nýbrž zcela logická a správná - je dokázáno, že muži riskují mnohem více. Pojišťovny tedy stojí mužský klient více peněz, proto od něj chce více peněz i vybrat. To ale EU nezajímá, ve slepé honbě za rovností, která přerůstá v přehlížení přirozených rozdílností mezi muži a ženami.

Česká republika přitom bude ovlivněna méně, než státy okolní, například Německo. V ČR je zvykem osobám ženského pohlaví zlevňovat pouze životní a důchodové pojistky, ale v zahraničí není výjimkou ani vliv na cenu neživotního pojištění, kam samozřejmě patří i povinné ručení, které nás zajímá nejvíce.

Reálný vliv na ceny pojištění bude jednoznačný - pojišťovny sjednotí ceny na vyšší hranici, tedy pojištění mužů. Zároveň toto rozhodnutí dává pojišťovnám skvělou záminku pro oslovování klientek, kterým se teď nevyplatí váhat a čekat - smlouva uzavřená do 21. prosince bude mnohem výhodnější.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20
Sdílet na Facebooku

Archiv