Půjčovna aut - jakou vybrat a podle čeho se rozhodovat?

Půjčovna aut - jakou vybrat a podle čeho se rozhodovat?

jak vybrat autopůjčovnu

Půjčit si auto doma v Česku vás nejspíš nenapadne. Většina lidí auto vlastní nebo se v případě potřeby domluví s někým blízkým či dobrým známým. K zapůjčení auta se nejčastěji uchylujeme na cestách v zahraniční a to v zemích, do kterých se s vlastním vozidlem jen tak nedostaneme.

Ve výsledku je jedno, zda si půjčujete auto doma v Česku nebo v cizí zemi. Nejdůležitějším krokem v obou případech je výběr správné půjčovny aut. Na mysli přitom nemáme nejnižší cenu půjčovného, ale především férové a transparentní podmínky půjčení, poctivé a korektní chování a vstřícný přístup k zákazníkům.

Důsledky špatného výběru autopůjčovny bolí

Máte-li pocit, že o nic nejde, může vás potkat velmi nepříjemné překvapení. S půjčením auta je spojena poměrně velká zodpovědnost. Správná autopůjčovna vás seznámí s veškerými podmínkami předem a upozorní vás na vše podstatné i nepodstatné. Cena je jasná ještě před podpisem smlouvy a nic vás tak nemůže překvapit.

Špatná půjčovna aut si na vás s největší pravděpodobností “smlsne” při vracení vozidla, kdy vám s úsměvem naúčtuje sebemenší škrábenec. Potíže ale mohou nastat už při placení půjčovného, kdy si k základní lákavě sazbě naúčtuje celou řadu poplatků, které vám jaksi při podpisu smlouvy zapomněli oznamit.

Výběr půjčovny auta podle místa, ceny a hodnocení

Půjčení auta vždy řešte s dostatečným časovým předstihem ideálně ještě před odjezdem do zahraniční. Není-li to nezbytně nutné, nikdy nenechávejte půjčení vozidla na poslední chvíli. Ušetříte tak nejen spoustu času, ale také peníze a často i nervy spojené s výběrem půjčovny a vozidla samotného.

Hledání autopůjčovny online

Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak najít co nejvíce půjčoven aut v okolí místa, kde se plánujete pohybovat, je využití mezinárodního vyhledávače Google. Do vyhledávacího řádku stačí napsat “rent car” a obratem získáte seznam všech autopůjčoven včetně jejich označení na mapách. 

Existují také různé vyhledávače zaměřené přímo na půjčovny. Zde je ale třeba počítat s tím, že nemusí zahrnovat menší lokální autopůjčovny. Ty leckdy nabízí mnohem lepší cenové podmínky včetně vřelého zákaznického servisu než profláklé velké autopůjčovny, jimž jde v první řadě o rychlý a snadný výdělek. 

NÁŠ TIP: Věnujte výběru vhodné autopůjčovny pár minut svého času a do porovnání zařaďte menší i větší autopůjčovny. Při porovnávání hleďte na celkovou cenu, která zahrnuje nejen samotné půjčovné, ale také další poplatky (např. pojištění). Ještě lepší cenu získáte díky včasné rezervaci auta.

Hledání autopůjčovny dle ceny

Při porovnání ceny půjčovného se ujistěte, že nabízená cena zahrnuje vše, co má. To platí zejména pro odpovídající pojištění vozidel - zákonné povinné ručení i dobrovolné havarijní pojištění. Některé autopůjčovny nabízí různé balíčky pojištění za různé ceny. Myslete na případné důsledky nehody a raději si připlaťte za kvalitnější pojištění.

NÁŠ TIP: Zdánlivě vyšší cena půjčení u jedné pojišťovny může už v sobě zahrnovat komplexní kvalitní pojištění. Naopak na první pohled nižší cenová nabídka nemusí obsahovat pojištění žádné nebo pouze základ. Pokud by došlo ke škodě, můžete platit vysokou spoluúčast nebo dokonce celou škodu na vozidle, bude-li chybět havarijní pojištění.

Hledání půjčovny aut dle hodnocení

Vedle ceny je rovněž velmi důležité hodnocení zákazníků. V žádném případě a za žádných okolností se nespokojte s krátkými recenzemi, které najdete přímo na stránkách vybrané autopůjčovny. Všeobecně se ví, že není nic jednoduššího, než si recenze spokojených a šťastných zákazníků napsat sami.

Při hledání recenzí se proto opět vyplatí trochu “zagooglit”. Recenzi, ať pozitivní nebo negativní, lze totiž velmi snadno doplnit ke konkrétní firmě přímo v rámci vyhledávače Google a Google Maps. Na Googlu se tímto způsobem hodnotí jakýkoliv podnik, nejen půjčovny, ale také restaurace, hospody a jiné služby. 

Na Google je více než pravděpodobné, že půjde o recenze reálných zákazníků. Výhodou nezávislých hodnocení je navíc fakt, že je daný podnik nemůže žádným způsobem ovlivňovat, cenzurovat či dokonce mazat.


NÁŠ TIP: Kromě Google Mapy lze najít recenze na dalších webech a sociálních sítích, jako je například Tripadvisor, Trustpilot, Facebook a další.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv