Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Pojišťovna Direct přestává sjednávat nové smlouvy

Pojišťovna Direct přestává sjednávat nové smlouvy

2012-06-28

Pojišťovna Direct v ČR postupně končí

Průkopník přímého (online) pojištění v České republice, pojišťovna Direct, v České republice pomalu ukončuje svou činnosti. Důležité je slovíčko „pomalu“, případně „postupně“, protože pojišťovna v současné době pouze nesjednává nové smlouvy.

Dodržení závazků

Direct nadále dostojí svým závazkům vůči současným klientům. To znamená, že pokud máte u Direct smlouvu, nemusíte se bát, že s ní budete mít nějaké problémy. Direct je součástí obrovské nadnárodní pojišťovny, tudíž nejde o žádný překotný úprk z našeho trhu. Jaké jsou ale důvody odchodu této progresivní pojišťovny z našeho trhu?

Neuspokojivé výsledky

Direct v první řadě nesplnil představy své mateřské společnosti, britské RSA Insurance Group. Jednoduše se pojišťovně dostatečně nedařilo. O důvodech, proč tomu tak bylo, můžeme pouze spekulovat. Pravdou ovšem je, že Direct nabízí (nabízel) jedinou výhodu, tedy snadné online sjednání. Díky tomu i nižší náklady a nízké ceny pojištění. Jenže tomu se i zbývající pojišťovny dokázaly rychle přizpůsobit a vrcholem celého procesu jsou srovnávače pojištění, které fungují také převážně přes internet a nabízejí zpravidla ceny ještě výhodnější, takže i my v ePojisteni.cz jsme jednou z příčin...

A když už není důvodem ani cena pojištění, lidé raději zvolí produkt, který si mohou „osahat“ – dalo by se tedy říct, že původní výhoda (čistě online fungování) se v současné době stala nevýhodou, protože lidem chybí osobní kontakt s pojišťovnou, případně nějaké větší možnosti individuálních služeb a poradenství.

O co trh přišel?

Direct byl poměrně specializovanou pojišťovnou. Nabízel pouze povinné ručení a havarijní pojištění pro automobily i motocykly, cestovní pojištění a pojištění nemovitosti/domácnosti.

Dodejme, že Direct působí na našem trhu od roku 2007. Pro informace o současném dění v pojišťovně můžete navštívit stránky www.direct.cz. Klienti pojišťovny mohou volat na linku 221 221 221.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 13
Sdílet na Facebooku