Pojištění storno poplatků a storno letenky. Víte vše?

Pojištění storno poplatků a storno letenky. Víte vše?

Pojištění stornopoplatků

Plánování dovolené s předstihem s sebou přináší rizika, která vám mohou v nejhorším případě znemožnit někam vyrazit. Stačí chřipka nebo zlomenina a vysněná dovolená je nenávratně pryč. V takových případech se hodí mít sjednané pojištění letenky a storna zájezdu, díky kterému lze zachránit velkou část již vynaložených peněz na dovolenou. Na co se při jeho pořizování zaměřit?

Sjednat cestovní pojištění

Co jsou to storno poplatky

Budete-li nuceni zrušit dlouhodobě plánovaný zájezd, který jste zakoupili prostřednictvím cestovní kanceláře či agentury, připravte se na to, že vám budou účtovány storno poplatky. Tedy peníze, které si zprostředkovatel zájezdu ponechá v případě zrušeného zájezdu z vaší strany. Výše storno poplatků se odvíjí od doby, kdy dovolenou zrušíte. Čím blíže k datu odjezdu na dovolenou to bude, tím méně peněz vám zprostředkovatel zájezdu vrátí.

Pojištění storna zájezdu

Plánujete dovolenou s předstihem? Pak vám přijde vhod pojištění storna poplatků, které kryje až 80 % jejich výše v případě nenadálých událostí, kdy nebudete moci na plánovanou dovolenou vyrazit. Pojištění storna zájezdu se vztahuje na storno poplatky cestovních kancelářích, leteckých společností i ubytovacích zařízení. Díky tomu dostanete své peníze zpět a budete moci vybírat novou dovolenou. Pojištění můžete uzavřít nejen pro sebe, ale i pro své blízké.

Pojištění storna zájezdu: Co byste měli vědět

Zakoupení výhodné dovolené ve velkém předstihu s sebou přináší nejen výhody, ale i značná rizika. Co když váš pár dnů před vysněnou dovolenou překvapí nemoc, úraz či jiná nečekaná událost? V takovém případě vám přijde vhod pojištění storna zájezdu, díky kterému získáte podstatnou část peněz utracených za dovolenou zpět. Co byste o něm měli vědět?

Číst článek >

Pojištění storno letenky

Pojištění storna lze uplatnit i v případě zrušení letenky, kterou jste si sami zakoupili. V takovém případě je však nutné počítat s tím, že se pojištění vztahuje pouze na cenu samotné letenky. Letištní poplatky a palivové příplatky, které často tvoří i více než polovinu celkové ceny letenky se do pojistného plnění nezahrnují.

Na co se zaměřit při pořizování pojištění storna zájezdu či letenky

Smluvní podmínky jednotlivých pojišťoven bývají u každé pojišťovny lehce odlišné, proto si je před uzavřením smlouvy důkladně prostudujte. Obecně však platí, že abyste měli na uplatnění pojištění nárok, musíte jej obvykle uzavřít ihned při koupi zájezdu/letenky, případně v době uhrazení poslední splátky zájezdu. Pokud byste tak učinili později, mohli byste ztratit nárok na pojistné plnění.

Nejčastější výluky z pojištění

Pojistné plnění lze všeobecně uplatnit v případě zrušení dovolené z důvodu akutního onemocnění či úrazu, úmrtí v rodině, rozsáhlé škodě na majetku, ale také při podání žádosti o rozvod nebo nezaviněné výpovědi ze zaměstnání. Každá pojišťovna to má trochu jinak, a tak si před zakoupením pojištění důkladně prostudujte všeobecné pojistné podmínky. Pozor si dejte i na výluky z pojištění, které mohou snadno z pojištění učinit bezcenný kus papíru. Nejčastěji se jedná o tyto případy:

  • Nemoc nebo úraz, který byl pojištěnému znám již v době uzavření pojistné smlouvy
  • Nepřidělení dovolené v požadovaném termínu
  • Nezískaná žádost o vízum
  • Nepříznivá situace v cílové destinaci. Ať už se jedná o geopolitickou, klimatickou, ekologickou či epidemiologickou situaci
  • Změna zdravotního stavu způsobená požitím alkoholu či jiných návykových látek
  • Změna zdravotního stavu způsobená vlivem psychických problémů, deprese, úmyslného sebepoškození či sebevraždy
  • Zdravotní komplikace způsobené po kosmetických výkonech v oboru plastické chirurgie 
  • Zrušení cesty z důvodu těhotenství vč. zdravotních komplikací s ním souvisejících

 

Plánujete již teď letní dovolenou a chcete mít jistotu, že vás sjednané pojištění opravdu ochrání? Obraťte se na nás. Rádi vám s výběrem vhodného pojištění pomůžeme.

Spočítat ceny cestovního pojištění

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 21

Sdílet na Facebooku

Archiv