Pojištění domácích zvířat

Pojištění domácích zvířat

Ani mazlíčkům se nevyhýbají nemoci a úrazy. Můžete je pojistit!

Většina Čechů vlastní nějakého domácího mazlíčka, nejčastěji psa nebo kočku. Kromě běžných plateb za stravu a jiné drobnější náklady nejvíce peněz padá na veterinární péči. A ta nebývá zrovna nejlevnější. Před vysokými náklady může majitele ochránit pojištění domácích zvířat.

Vašeho milovaného psa či kočku mohou potkat stejně nemilé události jako jeho majitele. Může nečekaně onemocnět, poranit se nebo způsobit škodu někomu další. Případná léčba či úhrada způsobené škody může do rodinného rozpočtu zasáhnout opravdu hluboko.

Své by mohl vyprávět pan Martin, jehož fenka spolkla velký kus kosti. „Meggie byly pouhé dva roky, když musela poprvé absolvovat resekci žaludku. Spolkla velký kus kosti, který se jí vzpříčil v trávicím traktu, a bylo ho nutné ji odstranit chirurgicky. Celkové náklady na rentgeny, anestezii, operaci, antibiotika, nemocniční kotec a následné kontroly se vyšplhaly na sedmdesát pět tisíc korun. Na zákrok tehdy padly veškeré peníze na rodinnou dovolenou,“ řekl.

V případě pana Martina a jeho fenky Meggie není pochyby o tom, že by se mu pojištění vyplatilo. On sám má však už smůlu a žádná pojišťovna již jeho Meggie s velkou pravděpodobností nepojistí. Pojištění domácích mazlíčků je zpravidla určeno pouze pro zvířata, kteří nemají žádné dlouhodobé zdravotní problémy a před sjednáním pojištění nebyla nikdy operována. Nepojistitelní jsou také starší psi a kočky.

Jaké zvíře a za jakých podmínek lze pojistit?

  •  zdravého psa nebo kočku
  •  minimální a maximální věk
  •  označení čipem nebo tetováním
  •  registrace na příslušném úřadu
  •  potřeba je vyplněný dotazník potvrzený veterinárním lékařem

Které pojišťovny nabízí pojištění zvířat?

Pojišťovny sice nabízí pojištění domácích mazlíčků, ale to se obvykle týká pouze psů a koček. Chováte-li papoušky, želvy nebo hady, pojištění se vás netýká.

Pojištění psů a koček nabízí Česká pojišťovna pod názvem Mazlíček. Pojistit lze psa a kočky do věku 8 let, přičemž musí být opatřeni čipem nebo tetováním. Pojištění je nabízeno ve třech různých variantách a v případě pojistné události pojišťovna uhradí náklady za léčbu až do výše sjednané limitu. Česká pojišťovna rovněž nabízí pojištění odpovědnosti za škody, který může zvíře způsobit na majetku či zdraví jiných osob.

Česká podnikatelská pojišťovna nabízí pojištění pouze psů. Pojištění Hafan kryje veterinární léčbu nemoci či úrazu a pojištěné odpovědnosti. Pojištění lze sjednat u psa ve věku mezi 6 měsíci a 8 lety. Není požadován čip ani tetování, pes však musí být řádně registrován u příslušného úřadu. Výhodnější cenu mohou využít majitele asistenčních a canisterapeutických psů.

Také pojišťovna Slavia ve své nabídce produktů poskytuje Pojištění Pejsek a Kočička. Podobně jakou u předchozích pojišťoven se pojištění vztahuje na nezbytnou a neodkladnou léčbu nemocného nebo zraněného zvířete. Stejně jako Česká pojišťovna požaduje Slavia očipování nebo tetování a řádnou registraci na úřadu. Slavia navíc hradí 50 procent za sterilizaci feny či kočky. Minimální věk zvířete je 6 měsíců u psa a 5 měsíců u kočky.

Další pojišťovny nabízí možnost pojištění odpovědnosti za škody způsobené zvířetem v rámci pojištění domácnosti. „V rámci majetkového pojištění domácnosti si u nás lze pojistit domácí a drobné zvířectvo, tedy psy, kočky, akvarijní rybky, terarijní zvířata, okrasné a zpěvné ptactvo, laboratorní zvířata chovaná v omezeném množství pro zálibu a hospodářská zvířata. Naše komplexní pojištění odpovědnosti pak zahrnuje škody způsobené psem, kočkou nebo hospodářským zvířetem,“ uvedl například Petr Milata z ČSOB pojišťovny.

TIP: Máte zájem o pojištění domácího mazlíčka? Sjednejte si pojištění výhodně a rychle na ePojisteni.cz!

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20
Sdílet na Facebooku

Archiv