Podzimní dovolená. Nejoblíbenější místa za dobrou cenu

Podzimní dovolená. Nejoblíbenější místa za dobrou cenu

Dovolená na kole - Mladý pár na kolech kouká do mobilu

Neměli jste možnost užít si oddych v létě? Vydejte se na podzimní dovolenou. Vyhnete se tak nejen nesnesitelně vysokým teplotám, davům turistů, ale především méně zatížíte rodinný rozpočet. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší tipy.

porovnání cestovního pojištění

Egypt 

Jasná volba pro milovníky relaxace i aktivní dovolené. Egypt nabízí potápění, přírodu, památky a mnoho krásných zážitků. 

Pokud jste příznivcem historie, nenechte si ujít pyramidy, Karnak (největší chrámový komplex v Egyptě) či Luxor, který je na seznamu kulturního dědictví UNESCO

Nejen děti potěší vodní radovánky, delfinárium v Makadi Bay nebo Shaab Sataya (Útes delfínů), kde budete pozorovat volně žijící mořské želvy a delfíny, se kterými je možné si zaplavat. Z Hurghady se dopravíte lodí na ostrov Giftun, přezdívaný egyptský Karibik. Ostrov je rájem pro potápěče i milovníky podmořského života. Mezi přírodní krásy se řadí i Sinaj (hora s biblickou symbolikou) nebo Sahara, kam se dostanete terénním vozidlem nebo na čtyřkolkách. Nudit se rozhodně nebudete. 

 • Let do Egypta trvá bez mezipřistání v průměru 4,5 hodiny. 
 • V říjnu se teploty drží kolem 30 °C a moře má přibližně 25 °C. 
 • Říjnovou týdenní dovolenou s all inclusive zakoupíte za ceny od 11000 Kč v rámci last minute. 

Spojené arabské emiráty 

Arabské emiráty nabízejí celoroční slunečné počasí s minimem srážek a jako bonus několik světových rekordů, které byly zapsány do Guinessovy knihy rekordů. Mezi největší nej patří nejvyšší budova světa, největší nákupní centrum, nejvýše položený nekonečný bazén, nejvyšší hotel, nejvyšší kolotoč, nejdelší městský lanový skluz, největší zastřešená sjezdovka, největší krytý zábavní park či nejnovější nejhlubší bazén na světě.

Spojené arabské emiráty vás nadchnou čistými plážemi a luxusními zážitky, které okouzlí návštěvníky všech věkových kategorií. 

 • Do exotiky se přímým letem dopravíte za přibližně 6 hodin letu. 
 • V říjnu očekávejte teploty vzduchu okolo 28 °C, teplota vody dosahuje v průměru 26 °C. 
 • Týdenní dovolenou se snídaní v říjnu pořídíte za ceny od 12 000 Kč v rámci last minute. 

hotel Burj Al Arab

Kypr 

Slunný Kypr vás zaujme pohostinností a výbornou místní kuchyní. Čeká vás tu ale i široká nabídka různých aktivit. Málokdy se zde setkáte s deštěm, můžete tak užívat nerušeně nádherné pláže s kvalitním zázemím. 

Ostrov, rozdělený na řeckou a tureckou část, nabízí také nespočet přírodních krás a starověkých památek, které se nejvíce vyskytují v jihozápadním Pafosu.  

Dominantu ostrova tvoří hora Olymp s výškou téměř 2000 metrů vpohoří Troodos, které je místem tajemných klášterů, lidové kultury a tradic. 

Na jihu Kypru si nenechte ujít Camel park. Zde se svezete na velbloudech, uvidíte lamy, želvy, pštrosy a různé zástupce ptačí říše. Areál disponuje bazénem, zrcadlovým bludištěm, malým vláčkem a dalším vybavením. 

 • Na Kypr trvá přímý let v průměru 3 hodiny. 
 • Teploty se v září pohybují okolo 26 °C, moře má průměrně 25 °C. 
 • Týdenní dovolenou v září pořídíte za ceny od 11 000 Kč v rámci last minute. 

památky ve městě Famagusta na Kypru

Tunisko 

Vypravte se do země mešit, krásných pláží, datlí, jasmínu a koření. 

Exotické Tunisko vybízí k návštěvám historických památek. Navštívit můžete největší koloseum v Africe (římský amfiteátr v El Jem), mešitu v Kairouanu patřící k největším na světě nebo město El Haouaria se sokolnickou tradicí a antickými jeskyněmi. 

U největšího solného jezera Chott el Jerid najdete datlové háje. Místní datle patří k nejlepším v celé zemi. 

Pomyslnou branou Sahary je Douz, oáza s datlovými háji, kde je možné pronajmout si velbloudy. Konají se zde festivaly, kde probíhají dražby bílých velbloudů, velbloudí závody a jiné tradice. 

V Tunisku si užijete i řadu sportovních aktivit, turistické komplexy nabízí perfektní vybavení i služby, aquaparky a jinou zábavu. 

 • Cesta letadlem trvá zhruba 3 hodiny. 
 • Teploty se v září pohybují okolo 31 °C, moře má průměrně 28 °C. 
 • Týdenní dovolenou v září s all inclusive pořídíte za ceny od 10 000 Kč v rámci last minute.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 8

Sdílet na Facebooku

Archiv