Nejnižší limit povinného ručení - 35 milionů vždy nestačí

Nejnižší limit povinného ručení - 35 milionů vždy nestačí

Pojišťovny evidují v poslední době stále více pojistných případů, kde se částky za škodu dostávají až do desítek miliónů. Stává se tak, že pro krytí pojistné události nestačí limit 35 milionů korun, který stát zákonem pojišťovnám nařizuje jako limit minimální, a pojišťenec tak musí vzniklou škodu, tento limit přesahující, doplatit ze svého.

Je tedy na snadě při volbě nového pojištění zvážit, zda nevyužít sice o pár stovek dražší povinné ručení, které ale zaručí vyšší limity ochrany. Dnes jsou již naprosto běžné limity 70 milionů korun, některé pojišťovny v naší nabídce, například Česká pojišťovna, nabízejí dokonce i limity ve výši 150 milionů korun.

jak může vzniknout tak vysoká škoda?

Vysoké náklady na krytí škody vznikají zejména při škodách na zdraví. V případech trvalých následků zraněných osob totiž pojišťovny platí takto postiženým doživotně bolestné, náklady na speciální péči, úhrady za ušlý výdělek a spoustu jiných zákonem nařízených plateb.

Další vysoké škody vznikají například při srážce s kamionem, přepravujícím drahý náklad, či náklad, který když nedorazí včas na místo určení, ujde zisk firmě, pro kterou zboží veze. Částka, která tímto vzniká, se tak může vyšplhat do astronomický výšek a nejnižší limit krytí, který většina řidičů kvůli nejnižší ceně stále volí, nemusí na uhrazení těchto horentních sum stačit!

Ale abychom nestrašili, většina pojistných událostí se samozřejmě do 35 milionového limitu bezpečně vejde, pouze je dobré vědět o možných rizicích a pokud nemusíte šetřit zrovna každou korunu, tak o něco dražší pojištění (s o desítky milionů vyššími limity) při svém výběru zvážit.

Nicméně všem přejeme, aby k žádné škodné události vůbec nedošlo a výše limitů tak ve výsledku nehrála žádnou roli:)

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 4
Sdílet na Facebooku

Archiv