Pojišťovnou roku 2012 v oblasti autopojištění je Kooperativa pojišťovna

Pojišťovnou roku 2012 v oblasti autopojištění je Kooperativa pojišťovna

V již 13. ročníku odborné ankety Pojišťovna roku, zvítězila za rok 2012 hned ve třech z pěti kategorií pojišťovna Kooperativa. Kooperativa se na prvním místě objevila v kategoriích Autopojištění, Pojištění průmyslu a podnikatelů a Pojištění občanů. Ve zbývajících dvou kategoriiích zvítězila v této nejstarší a zároveň jediné anketě tohoto druhu ERV pojišťovna, a to v kategorii specializovaný pojistitel a Pojišťovna české spořitelny v kategorii životního pojištění.

Hlasování za rok 2012 proběhlo jako již tradičně pod záštitou guvernéra ČNB Miroslava Singerva a to v období od 4. dubna do 10. května 2013. O vítězích rozhodovali hlasováním sami pojišťovací makléři, členové Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) a všichni makléři vedení v registru České národní banky. Tedy nezávislí odborníci, kteří celoročně se všemi pojišťovnami spolupracují, jsou se všemi pojišťovnami trvale v kontaktu a mají tak nejlepší přehled o tom, jak jednotlivé pojišťovny naslouchají klientům, jak kvalitně vyřizují pojistné události atd.

Za zmínku jistě stojí také již po sedmé v řadě ohodnocená ERV pojišťovna (dříve Evropská cestovní pojišťovna), která opět obhájila pozici nejlepšího specializovaného pojistitele.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14
Sdílet na Facebooku

Archiv