Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Kdy se vyplatí sjednat si cestovní pojištění na celý rok

Kdy se vyplatí sjednat si cestovní pojištění na celý rok

Cestovní pojištění na celý rok - Žena s kufrem nastupuje do vlaku

Zatímco doma v Česku naše zdraví jistí veřejné zdravotní pojištění, za hranicemi se už musíme ochránit na vlastní pěst. O zajištění odpovídající zdravotní péče a její úhradu se nejlépe postará cestovní pojištění. Kdy se vyplatí celoroční varianta?

“Díkybohu” už většina Čechů neřeší otázku, zda si cestovní pojištění vůbec sjednat, ale naopak jakou nabízí nejlepší pojistnou ochranu. To však neznamená, že by se současně nemohli zabývat finanční stránkou. Najít si kvalitní a zároveň cenově výhodnou pojistku je rozumné zejména tehdy, cestujete-li do zahraničí často.

porovnání cestovního pojištění

Celoroční pojištění pro cestovní nezmary

Většina lidí si cestovní pojištění sjednává těsně před dovolenou a pouze na dobu dovolené. Stačí pár kliknutí zahrnující rychlé porovnání a projetí smluvních podmínek, a po uhrazení pojistného za vybranou nabídku s klidným svědomím vyráží na cestu.

Cestujete-li do zahraničí často, může vás takové “klikání” začít časem poněkud otravovat. Nemluvě o tom, že krátkodobé pojištění, byť stojí pár korun, začne tímto způsobem brzy lézt do peněz. Pro tyto případě je výhodnější celoroční cestovní pojištění. Kromě toho, že cenově při častých cestách vychází výrazně levněji, ušetří vám i spoustu času.

Jak si vybrat celoroční cestovní pojištění

Postup pro výběr cestovního pojištění na rok je podobný jako u standardního krátkodobého pojištění na dovolenou. 

Zajímat by vás měl:

  • rozsah pojistné ochrany – na co vše se pojištění vztahuje (léčebné náklady, pojištění odpovědnosti a další),

  • územní rozsah – Evropa nebo celý svět,

  • výše pojistných limitů – pro celý svět je doporučeno nastavit limity vyšší,

  • asistenční služby – zajímejte se o rozšířenou variantu,

  • nabídka připojištění – rizikové sporty, pojištění zavazadel a dalšího majetku apod.,

  • limity na délky pobytu – podmínkou pojištění může být maximální délka jednoho pobytu v zahraničí (např. 30, 60 či 90 dní), 

  • počet návratů do ČR – další podmínku může představovat omezený počet návratů,

  • výše spoluúčast – je-li u pojištění spoluúčast, zjistěte si nejen výši, ale i související podmínky.

Cestovní pojištění na celý rok - Taj Mahal

Kvalitní roční cestovní pojištění už v základu obsahuje vedle léčebných výdajů i pojištění odpovědnosti. Pozor si dávejte na dostatečně vysoké pojistné limity. Je dobré mít přehled, jak se cenově pohybuje zdravotní péče v zemích, kde se pohybujete nejčastěji. 

Součástí dobrého cestovního pojištění bývá tzv. emergency medical transportation, česky pojištění transferu do jiné nemocnice v případech, kdy nemocnice, do níž vás převezou, není na vybavená například na potřebný typ zákroku či léčby. Tento balíček pojištění kryje právě takový převoz “navíc”. Pokud v základu není, zjistěte si možnost připojištění.

Kdy se vyplatí variabilní cestovní pojištění

Pokud nevíte, kam vás kroky povedou, a co budete na cestách podnikat, vybírejte moderní typ variabilního celoroční cestovní pojištění, u kterého lze v průběhu pojistného období upravovat a měnit parametry. 

Jedná se zejména o územní rozsah a připojištění. Pokud například většinu roku trávíte v zemích EU, je zbytečné přeplácet zapojištění s územním rozsahem pro celý svět. Když se rozhodnete dovolenou strávit v exotičtější destinaci mimo EU, můžete si na zvolenou dobu územní rozsah jednoduše rozšířit.  

Podobně to funguje s připojištěními především u rizikovějších sportů. Na několik dní, po které plánujete žít na adrenalinové vlně, si připlatíte pár kaček a jste krytí. Dávejte si však pozor, aby zvolené připojištění krylo opravdu veškeré aktivity.

Cestovní pojištění na celý rok - Cestovatel s foťákem na nástupišti

4 největší výhody cestovního pojištění na rok

1. Peníze na prvním místě

Spočítejte si, na kolik konkrétně vás přibližně vyjdou jednotlivá krátkodobá pojištění. Zjistíte, že u celoroční varianty ušetříte docela slušnou sumu.

2. Čas stojí peníze

S pojištěním na rok nemusíte myslet před každou cestu na to, abyste si ještě před odjezdem či odletem uzavřeli vhodné cestovko. Rovněž je to skvělá věc, dojde-li i na neplánované cesty.

3. Výhodné balíčky

Cestovní pojištění na celý rok bývá nabízeno jako výhodný balíček zahrnující různé služby. Kromě pojištění léčebných výdajů většinou zahrnuje i pojištění odpovědnosti, pojištění rekreačních a vybraných rizikových sportů a asistenční služby.

4. Žádné závazky

Pojistná smlouva se uzavírá na rok. Pokud si pojištění neprodloužíte, nemusíte se obávat automatické platby na další rok. Zároveň však nesmíte zapomenout si pojištění prodloužit nebo sjednat nové, abyste nevědomky necestovali bez pojištění.  

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 14

Sdílet na Facebooku

Články související s těmito výrazy:

Cestujete do zahraničí párkrát do roka nebo jste v cizině téměř častěji než doma v ČR? Přečtěte si, kdy už se vyplatí cestovní pojištění na rok.

Archiv