Kam na dovolenou s dětmi o jarních prázdninách? K moři i na hory

Kam na dovolenou s dětmi o jarních prázdninách? K moři i na hory

Rodina na horách, jarní prázdniny

Jarní prázdniny v ČR mají v roce 2021 celkem 6 turnusů probíhajících od začátku února (1. 2. 2021) do půlky března (14. 3. 2021). Pokud už nyní přemýšlíte, kam se s celou rodinou vydat, přinášíme několik tipů na zážitky v Česku i zahraničí. Nechte se inspirovat parádně upravenými sjezdovkami nebo odpočinkem na proslulých plážích.

Když celá rodina lyžuje

Pokud patříte mezi milovníky zimních sportů, máte program jarních prázdnin celkem jasný. Vydat se můžete na lyže, běžky nebo třeba boby a saně. A to nejen k nám, ale především do zahraničí. Sezóna je v lyžařských areálech v plném proudu, čemuž ale samozřejmě odpovídají také ceny. Odměnou vám ale bude celodenní zábava pro velké i malé i možnost wellness v luxusně zařízených hotelech přímo u sjezdovky.

porovnání cestovního pojištění

Když si chcete odpočinout v teple

Jarní prázdniny jsou doslova jako stvořené pro dovolenou s dětmi v exotických destinacích. Pokud toužíte po slunci, ale nezvládáte dlouhé lety, v březnu se už klidně můžete vydat do Egypta, kde jsou teploty velice příjemné. To samé nabízí i Kanárské ostrovy nebo Kapverdy. U těchto dvou destinací je ale potřeba počítat s delším letem. Pokud vám dlouhé sezení v letadle nevadí, vydejte se ještě dál. Taková dovolená s dětmi u moře na Mauriciu, Bali, Zanzibaru nebo třeba Seychelách bude pro celou rodinu nezapomenutelným zážitkem.

Když se chcete nechat hýčkat

Jste po Vánocích a oslavách Nového roku unavení? Není nic jednoduššího, než využít jarní prázdniny k pohodovému odpočinku ve wellness centrech a vyhlášených termálech. Ty nejlepší najdete nejen u nás, ale především na Slovensku a v Maďarsku. Pokud nechcete opustit „rodnou hroudu,“ není nic jednoduššího, než zamířit do nejmodernějšího aquaparku Česka, který najdete nedaleko obce Pasohlávky. Aquapark navíc nedávno prošel rozsáhlou rekonstrukcí a nabízí celou řadu nových atrakcí. Pražané pak jistě ocení blízkost Aquapalace Praha, kde si jarní prázdniny užijí velcí i malí.

Když toužíte cestovat po ČR

Pokud vás lákají atrakce České republiky, ani vy a vaše dítka nepřijdou během jarních prázdnin zkrátka. Dovolená s dětmi v ČR může být neuvěřitelně rozmanitá a zahrnovat jak zmíněné wellness pobyty, tak výšlapy na hory, návštěvu některých jeskyní, ale třeba i hradů a zámků. Zapovězené nejsou ani nejrůznější interaktivní expozice, muzea a výstavy. Zamiřte třeba do Iqlandie v Liberci, Světa techniky v Ostravě nebo brněnského zábavního parku Vida! 

Nezapomeňte si sjednat odpovídající cestovní pojištění

Ať už se budete vydávat na hory nebo k moři, nezapomeňte si sjednat odpovídající rodinné cestovní pojištění s dostatečnými limity. Při výběru té nejvýhodnější varianty můžete využít praktických kalkulaček a nezávislých online srovnávačů, které vám na základě vstupních parametrů doporučí tu nejvýhodnější nabídku. Při výběhu konkrétní pojišťovny nesázejte pouze na cenu pojistky, ale informujte se také o všech rizicích, které vybraný produkt kryje, a výlukách z pojistného plnění. To proto, abyste v případě úrazu nebo jiných komplikací nebyli nepříjemně překvapeni tím, že od vás dá pojišťovna ruce pryč.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv