Jaké životní pojištění zvolit

Jaké životní pojištění zvolit

Jaké životní pojištění zvolit?

Hlavním účelem životního pojištění, je finanční zajištění blízkých v případě smrtí pojištěného. V současné době však existují tři různé varianty životního pojištění - investiční, kapitálové a rizikové. Jaké si vybrat a podle jakých kritérií?

Nejen pojišťovny, ale finanční odborníci doporučují životní pojištění zejména lidem, na jejichž příjmech je závislých více lidí, zejména děti. Jak si však mezi tolika nabídkami vybrat, aby pojištěný zvolil odpovídající rizika a pojistné limity?

Základem je rizikové životní pojištění

Je nejjednodušší formou životního pojištění. Pojistné plnění z rizikového životního pojištění je vyplaceno pouze a jen v případě úmrtí pojištěného. K pojištění je však možné si sjednat doplňková rizika (např. úraz, trvalé následky, invalidita), která když nastanou, je taktéž plnění vyplaceno.

Kapitálové životní pojištění

Tento typ životního pojištění je spojením dvou produktů - pojištění pro případ smrti a dožití. To znamená, že součástí pojištění je spořící složka, která pojištěnému kromě finanční zabezpečení blízkých v případě jeho smrti zaručuje na konci pojištění také vyplacení domluvené částky.

Investiční životní pojištění

Samostatnou kapitolou je investiční životní pojištění, které je velmi flexibilní a variabilní. Jedná se o spojení pojištění pro případ smrti a možnosti vydělat peníze investování do podílových fondů, které pojišťovny nabízí. Výběr fondu a investiční strategie je vždy na pojištěném. Hlavní výhodou tohoto životní pojištění je možnost úpravy v průběhu pojištění.

V případě životního pojištění je však potřeba nechat smlouvu doběhnout do konce. Pokud ji pojištěný vypoví dříve, dostane zpět vyplaceno pouze nízké odbytné. Klient je v takovém případě tratný. V prvních letech je totiž pojistné použito především na úhradu rizik a poplatků. Pokud tedy chcete pouze pojištění a spořit chcete raději jinou formou, volte rizikové životní pojištění, u kterého přesně znáte podmínky.

S výběrem životního pojištění Vám pomůžeme ZDE.

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 18
Sdílet na Facebooku

Archiv