Jak jezdit v zimě bezpečně

Jak jezdit v zimě bezpečně

Jak jezdit v zimě bezpečně?

Jízda v zimním období vyžaduje mnohem větší opatrnost a pozornost řidiče. Každý by měl uvážit své schopnosti a vyvarovat se hazardu, kterým neohrozí pouze sebe, ale i ostatní. Zejména je třeba si uvědomit, že na mokré nebo zledovatělé vozovce je brzdná dráha mnohem delší, proto musíme dodržovat větší odstup od vozidla před námi.

Spočítat
povinné ručení

Prudké zabrzdění může vést k zablokování kol a smyku. Zejména v zatáčkách je namístě opatrně přibrzdit a projíždět je plynule. I když máme zimní pneumatiky, není tím zaručena naprostá bezpečnost. V ideálním případě bychom měli jednou týdně, nejméně však aspoň jednou za měsíc, kontrolovat tlak vzduchu v pneumatikách a hloubku dezénu. Například při brzdění na mokré vozovce pneumatika s dezénem o hloubce 8 mm zkrátí brzdnou dráhu na polovinu v porovnání s pneumatikou s dezénem o hloubce 1,6 mm, kterou vyžaduje zákonné minimum. Odborníci doporučují pneumatiky s hloubkou dezénu nejméně 4 mm.

Zbytečně rychlá jízda, předjíždění a neohleduplnost na silnicích má v zimě mnohem tragičtější následky. Nemusí to být jen škody na vlastním nebo cizím majetku, ale v mnoha případech i smrt. Jezděte opatrně!

David Holý, ePojisteni.cz

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 12
Sdílet na Facebooku

Archiv