Dovolená v Česku: 5 tipů, jak si ji užít i doma

Dovolená v Česku: 5 tipů, jak si ji užít i doma

Dovolená v Česku

Češi patří k náruživým cestovatelům a s velkou chutí navštěvují více či méně známé destinace daleko od českých hranic. Mnoho Čechů se těžko smiřovalo s faktem, že letošní letní dovolenou s největší pravděpodobností stráví doma v Česku. Není však čeho litovat. I dovolená v Česku může znamenat velké dobrodružství. Stačí si dobře vybrat.

Levná dovolená v ČR - na chalupu s rodinou či přáteli

Češi jsou národ chatařů. Ani ti, kteří chatu nevlastní, nemusí hned házet flintu do žita. Chatu si lze jednoduše pronajmout a to kdekoliv v Česku - na moravských vinicích, v jižních Čechách poblíž u vody, nebo naopak někde v horách, kde lze strávit aktivní dovolenou. K nejžádanějším lokalitám patří Šumava, Krkonoše, Beskydy, Jeseníky, Český ráj, Lipno, České Švýcarsko a další.

Nabídka chat a chalup k pronájmu je velice rozmanitá. Vybírat můžete dle lokality, velikosti, vybavení i služeb. K mání jsou obyčejné avšak krásné chaty nabízející odpočinkový pobyt na samotě u lesa, moderní chalupy s vlastním bazénem i saunou atd. Samozřejmostí bývá internetové připojení či bohaté možnosti sportovního a kulturního vyžití v okolí.

porovnání cestovního pojištění

Velká dobrodružná dovolená v ČR na malých horách

České hory jsou možná malé a výše než 1621 m.n.m. se nedostanete, zážitků však slibují až až. Strávit zde můžete aktivní dovolenou v přírodě, ať už se rozhodnete pro krátké i dlouhé pěší tůry nebo cyklistické výlety. Však je Česká republika známá svým neuvěřitelně propracovaným turistickým značením.

 • Šumava na jihu Čech nabízí místy nedotčenou přírodu, lesy, jezírka ledovcového původu i pramen nejdelší české řeky Vltavy. Díky nízké náročnosti turistických stezek je Šumava ideální pro dovolenou v ČR s dětmi.

 • Jeseníky mají údajně nejčistší vzduch v celé střední Evropě. Užít si zde můžete nejen pěší turistiku a cyklistiku, ale i pobyt ve zdejších vyhlášených lázních (např. Velké Losiny a Priessnitzovy lázně).

 • Beskydy se pyšní hlubokými lesy plnými naučných pěších a cyklostezek vedoucími přes údolí a vrcholky zdejších kopců (např. Radhošť), ale i historických památek (např. hrad Hukvaldy a Štramberk).

 • Krkonoše lákají především na pravý horský vzhled se skalnatými hřebeny, rozlehlými loukami, vrcholky hor, malebnými údolími, vodopády a samozřejmě i nejvyšší českou horou Sněžkou.

Dovolená v ČR u vody - vodní radovánky u českého moře

Smířili jste se s tím, že letos vynecháte pobyt moře, ale koupání a opalování si ujít nechat nechcete? Nemusíte. I u nás doma v Česku máme krásná místa, která nabízí perfektní koupačku včetně doplňkových vodních radovánek. 

 • Lipno je největší česká přehrada o rozloze 48,7 km2, kde na vás čekají upravené pláže, čistá voda a perfektní zázemí pro letní dovolenou v jižních Čechách.

 • Vodní nádrž Seč leží na řece Chrudimce v Železných hor a kromě koupání a odpočinku na pláži se zde můžete plavit na jachtě, potápět se nebo vyzkoušet surfování.

 • Na Pálavě se nachází vodní nádrž Nové Mlýny, které vedle vodních radovánek láká také k návštěvě vinic.

Dovolená v Česku, Morava

Luxusní dovolená v ČR - za pohodlím do hotelu

Hledáte komfort se vším všudy? Pak vyzkoušejte některý z vyhlášených českých luxusních hotelů nabízející perfektní služby od úžasného ubytování, přes špičkovou gastronomii až po dokonalou péči o tělo i duši.

 • Chateau Mcely se nachází kousek od Prahy a během svého působení si vybudovalo pověst fenoménu mezi českými hotely s nadstandardními službami.

 • Hotel Miura v Čeladné nabízí luxusní spa a wellness a navíc leží vedle jednoho z nejlepších golfových hřišť.

 • Chateau Herálec leží uprostřed zámeckého areálu a nabízí wellness vybudované v neskutečně noblesním prostředí starobylých budov.

 • Augustiniánský dům najdete v lázeňském městě Luhačovice a k jeho největším přednostem patří autentické wellness produkty a velmi útulné wellness centrum, považováno za jedno z nejkrásnější.

Nevšední dovolená v ČR - jízda na koni  

Toužíte po opravdovém nevšedním zážitku? Co takhle pobyt na autentické farmě, kde vás nakrmí svými vlastními produkty, ubytují v originální pokoji a nabídnou zážitky, třeba jízdu na koních. Ne nadarmo se říká, že nejkrásnější pohled je z koňského hřbetu.

 • Ekoagrofarma Hájná Hora na Prachaticku se věnuje ekologickému zemědělství a provozování vlastního jezdeckého klubu. K dispozici je ubytování ve stylovém apartmánu se stravováním a vyjížďkami na koních do okolní přírody.

Western Ranč Podolí na Klatovsku také nabízí ubytování, občerstvení, vyjížďky na koních, ale i grilování, úschovu kol ři pobyt se psem a letní táborové pobyty u koní pro děti.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv