Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


ČSOB Pojišťovna odhaluje podvodníky


Situace ohledně pojistných podvodů je na jednu stranu poměrně nepříznivá – za jedno čtvrtletí odhalila ČSOB Pojišťovna pojistné podvody v takové hodnotě, jako za celý minulý rok – na druhou stranu je evidentní, že se ČSOB Pojišťovně daří tyto podvody úspěšně prokouknout a zastavit.

Celková suma odhalených pojistných podvodů za první čtvrtletí se blíží částce 40 milionů korun a za deset let jde už téměř o půl miliardy korun – to už jsou čísla, která znamenají hodně i pro velké finanční společnosti, mezi které se ČSOB pojišťovna řadí (v České republice ji nově patří třetí místo v podílu na trhu).

Nejčastější jsou podvody s automobily – výše plnění z pojištění vozidel je často klienty vyžadována vyšší, než jaké byly skutečně škody, případně jde o situace zcela smyšlené, nebo překroucené.

Snad důležitější, než uchráněné peníze, je vyslané varování všem podvodníkům, že pojišťovna na ně s velkou pravděpodobností přijde. A pokud se pojistný podvod prokáže, jde o trestný čin, který může skončit i mnohaletým vězením.

David Holý, ePojisteni.cz


Pokračovat na:
Sdílet naFacebooku


Mobilní web / Klasický web