Cestovní připojištění kryje i ztrátu či krádež zavazadel

Cestovní připojištění kryje i ztrátu či krádež zavazadel

Cestovní připojištění kryje i ztrátu či krádež zavazadel

Ztráta zavazadel je extrémně nepříjemným zážitkem, kterému se chce vyhnout každý cestující. Především při letecké přepravě je riziko vyšší kvůli složitému systému ukládání a přijít o své věci při pracovní cestě nebo dovolené zkomplikuje celý pobyt v cizině. Cestující běžně využívají pojištění storna zájezdu či pojištění případných léčebných výloh. Ty tvoří více než 50 % všech sjednaných cestovních pojištění. Na druhou stranu pojištění ztráty zavazadel tvoří necelých 10 %. Víte, co dělat, když máte podezření na ztrátu či odcizení zavazadel?

Vymáhání po letecké společnosti? Zdlouhavá procedura

Poměrně často se stává, že zavazadla mají zpoždění, zvláště pokud jsou přepravovány jiným letadlem než jejich majitelé. Zatímco zpoždění není tolik fatální, ztráta nebo krádež vám způsobí značné problémy. Náhradu škody je možné žádat po letecké společnosti, avšak jedná se zdlouhavou proceduru plnou prokazování hodnoty obsahu zavazadla a ve výsledku nemůžete v žádném případě počítat s jeho plnou finanční kompenzací.

Pojištění zavazadel je jistota

Díky pojištění proti ztrátě, odcizení nebo poškození zavazadel je řešení problému mnohem rychlejší. Situaci přebírá pojišťovna a bez zbytečného prodlužování vám škodu uhradí. Opatrnosti je potřeba u obsahu, který pojišťovny nekryjí – například šperky, peníze, umělecké předměty, ceniny a pracovní podklady. Je sice pravda, že při ztrátou osobních věcí se může očekávaná dovolená výrazně změnit, ale díky pojištění budete mít jistotu, že nezůstanete na holičkách a získáte peněžní kompenzaci.

Prostory pro cestující

Připojištění zavazadel kryje případnou ztrátu, krádež či poškození v případech, kdy cestující nemá možnost zavazadlem disponovat. Pokud si však vezmete nějaké zavazadlo s sebou do prostoru pro cestující (kupé, prostor autobusu nebo automobilu), je maximální výše náhrady škody v případě pojistného plnění většinou nižší. Pojišťovny na svých stránkách zveřejňují, jaká vysoká tato částka je (například společnost Kooperativa ji stanovuje na maximálně 5 000 Kč).

Cestovní pojištění si můžete snadno vypočítat na portálu ePojisteni.cz a případně využít i možnost bezplatného poradenství.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 10
Sdílet na Facebooku

Archiv