Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
Klientské sekce (moje smlouvy a kalkulace)
840 888 444
Zavolejte nám
info@epojisteni.cz

Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

2017-08-10

Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

Pokud se vám tato situace přihodí, zhluboka se nadechněte a uklidněte se. Nic není ztraceno a dovolenou vám zatím kazit nebudeme. Zapomenuté cestovní pojištění totiž není důvod k panice. Cestovní pojištění si můžete během pár minut sjednat přímo na letišti, stačí použít chytrý mobilní telefon, tablet nebo notebook, máte-li jej sebou.

Jak si rychle sjednat cestovní pojištění na letišti

Zatímco budete na pražském letišti čekat na letadlo, které vás odveze na vysněnou dovolenou, můžete se v klidu připojit na wi-fi síť určenou pro zákazníky letiště. Cestovní pojištění letiště Praha je totiž jeden z pojistných produktů, které si lidé nejčastěji uzavírají on-line. Pokud máte oblíbenou pojišťovnou, stačí najet na jejich webové stránky. Při vyhledání produktu cestovní pojištění se vám hned objeví nabízené varianty a možnost objednání on-line. Poté stačí uhradit pojistné platební kartou (je to nejrychlejší způsob placení) a pojistka je platná nejpozději od druhého dne.

Pokud oblíbenou pojišťovnou nemáte a vůbec netušíte, jaké cestovní pojištění je dobré, využijte srovnávače pojištění on-line. Webové stránky jako například ePojisteni.cz vám umožní rychlé porovnání cestovního pojištění. Poté si stačí z přehledné nabídky vybrat nejlepší nabídku a pojištění si můžete ihned objednat. Stejně jako v prvním případě, je třeba zaplatit pojistné a pojištění je platné téměř okamžitě.

Lze si sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?

Situace není neřešitelná ani tehdy, pokud si na cestovní pojištění vzpomenete první den na pláži. V takovém případě máte dokonce dvě možnosti záchrany. Mrkněte na svou platební kartu a zjistěte, zda je její součástí cestovní pojištění a jaké. Je-li pojištění dostačující, není důvod sjednávat další. A pro příště budete chytřejší.

Některé pojišťovny vám umožní sjednat cestovní pojištění i ze zahraničí. Má to však zádrhel v podobě karenční doby. To znamená, že pojištění začne platit až po určité době. Pojišťovny se tímto způsobem snaží ochránit před pojistnými podvody, kdy si klient uzavře pojištění po pojistné události a snaží se získat pojistné plnění. Zdaleka ne všechny pojišťovny karenční dobu uznávají a v mnoha případech pojištění začne platit následující den.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20
Sdílet na Facebooku