Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

Zapomněli jste na cestovní pojištění? Sjednejte si jej přes mobilní telefon

Přípravy na dovolenou vrcholí. Kontrolujete a pečlivé odškrtáváte seznam věci, zda máte vše zabaleno a na nic důležitého jste nezapomněli. Nakonec vše naložíte do auta či taxíku a natěšeně vyrážíte na letiště. Při čekání na letadlo se náhle chytnete za hlavu, protože jste v tom spěchu zapomněli sjednat cestovní pojištění. Co teď?

Pokud se vám tato situace přihodí, zhluboka se nadechněte a uklidněte se. Nic není ztraceno a dovolenou vám zatím kazit nebudeme. Zapomenuté cestovní pojištění totiž není důvod k panice. Cestovní pojištění si můžete během pár minut sjednat přímo na letišti, stačí použít chytrý mobilní telefon, tablet nebo notebook, máte-li jej sebou.

Jak si rychle sjednat cestovní pojištění na letišti

Zatímco budete na pražském letišti čekat na letadlo, které vás odveze na vysněnou dovolenou, můžete se v klidu připojit na wi-fi síť určenou pro zákazníky letiště. Cestovní pojištění letiště Praha je totiž jeden z pojistných produktů, které si lidé nejčastěji uzavírají on-line. Pokud máte oblíbenou pojišťovnou, stačí najet na jejich webové stránky. Při vyhledání produktu cestovní pojištění se vám hned objeví nabízené varianty a možnost objednání on-line. Poté stačí uhradit pojistné platební kartou (je to nejrychlejší způsob placení) a pojistka je platná nejpozději od druhého dne.

Pokud oblíbenou pojišťovnou nemáte a vůbec netušíte, jaké cestovní pojištění je dobré, využijte srovnávače pojištění on-line. Webové stránky jako například ePojisteni.cz vám umožní rychlé porovnání cestovního pojištění. Poté si stačí z přehledné nabídky vybrat nejlepší nabídku a pojištění si můžete ihned objednat. Stejně jako v prvním případě, je třeba zaplatit pojistné a pojištění je platné téměř okamžitě.

Lze si sjednat cestovní pojištění ze zahraničí?

Situace není neřešitelná ani tehdy, pokud si na cestovní pojištění vzpomenete první den na pláži. V takovém případě máte dokonce dvě možnosti záchrany. Mrkněte na svou platební kartu a zjistěte, zda je její součástí cestovní pojištění a jaké. Je-li pojištění dostačující, není důvod sjednávat další. A pro příště budete chytřejší.

Některé pojišťovny vám umožní sjednat cestovní pojištění i ze zahraničí. Má to však zádrhel v podobě karenční doby. To znamená, že pojištění začne platit až po určité době. Pojišťovny se tímto způsobem snaží ochránit před pojistnými podvody, kdy si klient uzavře pojištění po pojistné události a snaží se získat pojistné plnění. Zdaleka ne všechny pojišťovny karenční dobu uznávají a v mnoha případech pojištění začne platit následující den.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 20
Sdílet na Facebooku

Archiv