Cestovní pojištění a studentské pobyty to jde dohromady! Zjistěte, jak na něj

Cestovní pojištění a studentské pobyty to jde dohromady! Zjistěte, jak na něj

Cestovní pojištění - studenstký pobyt

Říká se, že nejlepší léta jsou ta studentská. Studenti, které čekají státnice, asi budou oponovat. Pravdou ale zůstává, že během studia na střední nebo vysoké škole máte spoustu času na průzkum české kotliny i zahraničních krás. Zároveň můžete využít celé řady dotovaných studentských pobytů v zahraničí, během nichž načerpáte řadu zkušeností, poznáte nové tváře, zdokonalíte se v jazyce a zpátky domů si přivezete nezapomenutelné zážitky. Aby studentský pobyt proběhl bez zbytečných zádrhelů a komplikací, vyplatí se sjednat si cestovní pojištění pro studenty.

Proč si sjednat pojištění na studentské pobyty v zahraničí?

Ať už se chystáte do zahraničí na stáž, dovolenou nebo studentský pobyt, cestovní pojištění by mělo být povinnou položkou, která vás dokáže uchránit mnohých komplikací a prázdné peněženky. Co všechno takové cestovní pojištění kryje? To nejzákladnější minimálně alespoň výdaje spojené se zdravotním ošetřením jako takovým. Pak už záleží na konkrétní pojišťovně i vybraném produktu. Podmínky a rizika krytí se totiž u jednotlivých pojistek liší. Někde získáte v rámci základního balíčku i nezbytnou asistenci nebo tzv. „pojistku na blbost,“ jinde si budete muset za další služby připlatit.

porovnání cestovního pojištění

S ISIC kartou je sjednání pojistky výhodnější

Co si budeme povídat – cena cestovního pojištění pro studenty bývá alfou a omegou. Protože peněz není během studia mnoho, je dobré využít nejrůznějších akcí a slev, které jednotlivé pojišťovny nabízí. Řada z nich třeba umožňuje čerpat zajímavé slevy na cestovní pojištění pro studenty, kteří jsou držiteli karty ISIC. Cestovní pojištění s ISIC si mohou studenti uzavřít na dobu až 16 měsíců s opakovanými výjezdy maximálně na 45 dní. Kromě základního balíčku si mohou studenti připojistit nebezpečné či extrémní sporty, odpovědnosti za škodu a také ztrátu cestovních dokladů a zavazadel.

  • Náš tip: Zmíněné slevy lze kombinovat s dalšími slevami třeba za sjednání pojistky online. 

Kolik za to všechno zaplatíte?

Pokud cestujete v rámci studentského pobytu Erasmus do zahraničí, vyplatí se sjednat roční pojistku, která vás vyjde na cca 1 600 Kč. Pojištění bude platit pouze pro pobyty v rámci Evropy. Cestujete-li dál, pak vás pojistka vyjde na 2 700 Kč. V ročním pojištění je kromě léčebných výloh, repatriace, opatrovníka a zachraňovacích nákladů zahrnuto také pojištění trvalých následků či smrti v důsledku úrazu. K dispozici je samozřejmě rozšířený balíček, který kryje třeba úrazy způsobené provozováním některých rizikových sportů nebo již zmíněné pojištění zavazadel.

Jak pojistku vybírat?

Při výběru vhodného cestovního pojištění pro studenty platí opět, že nejlevnější pojistka automaticky neznamená pojistku nejvýhodnější. Při výběru byste se proto měli zajímat nejen o cenu, kterou porovnáte jednoduše prostřednictvím nezávislých online kalkulaček a srovnávačů, ale především o krytá rizika a výši pojistných limitů. Zatímco u škod na majetku nemusí šplhat částka do astronomických výšin, škody na zdraví či životě mohou přesáhnout i několik (desítek) milionů korun. Kromě rizik, která vybraná pojistka kryje a limitů, se zaměřte také na výluky z pojistného plnění. V tomto případě jde o situace, v nichž pojišťovna pojištěnému nevyplatí ani korunu nebo bude pojistné plnění citelně krátit.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv