Cestování v období dešťů: Kdy a kde vás zastihne?

Cestování v období dešťů: Kdy a kde vás zastihne?

Indonésie

Cestování se pomalu uvolňuje a už brzy budeme moci opět cestovat do vzdálených exotických destinací. Možná už teď “sjíždíte” přibývající nabídku letenek a říkáte si, proč jsou některé nabídky levnější než jiné? Pokud si chcete užít krásného počasí a neriskovat hurikány a monzuny, velký pozor si dávejte na koupi výhodných letenek během období dešťů.

Bez rozmyslu rychle koupené letenky do neznámá mohou dopadnout jako naprosto úžasná dovolená, ale také jako noční můra. Koupě letenek za nízkou cenu se vůbec nemusí vyplatit. Pokud totiž nebudete moci vytáhnout paty z hotelu kvůli silným dešťům, tornádu nebo zemětřesení, velkých zážitku se nedočkáte. 

Před cestou do exotických zemí, které jsou známy střídáním období dešťů a sucha se doporučuje podívat se na aktuální počasí, abyste se na místě nedočkali nepříjemného překvapení v podobě zkažené dovolené. Špatné počasí na dovolené vám nevynahradí ani sebelepší cestovní pojištění.

porovnání cestovního pojištění

Karibik není pouze Bali 

Karibské ostrovy jsou jedním slovem prostě úchvatné. Mezi ty nejnavštěvovanější patří ostrovy Kuba, Dominikánská republika, Bahamy, Martinik, Bermudy či Jamajka. Ostrovy s dlouhými písečnými plážemi jsou obklopeny mořem s průzračným tyrkysovém mořem. Pohodovou a přátelskou atmosféru nemá smysl zmiňovat. Pokud ji ovšem nezkazí zmiňované počasí.

Karibik má celou řadu výhod, jejichž výčet začíná stabilními teplotami po celý rok až na drobné odchylky. Období dešťů obvykle trvá od června do října, přičemž extrémní počasí navíc nepostihne všechny ostrovy najednou. Stačí se tedy zjistit, kde bude lépe. Nejčastěji hurikány postihují ostrovy, které se nachází v pásmu hurikánů (např. Bahamy). 

Indonésie - ideální pro dobrodruhy i digitální nomády

Indonésii si hodně oblíbili zejména digitální nomádi, kteří zde nějakou dobu žijím užívají si zdejší krásy a zároveň pracují. K nejvyhledávanějším oblastem patří například ostrov Bali, Jáva či Nová Guinea, ale ani ostatní ostrovy nepřichází zkrátka. Celkem se zde nachází přes 17 tisíc ostrovů s rozmanitými přírodními krásami a kulturními odlišnostmi.  

Před cestou do Indonésie se ujistěte, jaké počasí má panovat v místech, kde se hodláte vyskytovat. Období dešťů se zde obvykle vyskytuje mezi listopadem až dubnem, a když zde prší, tak to stojí za to. Počasí je však proměnlivě a někdy může být lépe v období dešťů než během sucha. Nechcete-li riskovat a do Indonésie se vydáte v období sezóny, počítejte s vyššími cenami.

Tahjsko

Thajsko - písečné pláže i moderní velkoměsta

Podobně oblíbené jako Karibik nebo Indonésie je Thajsko, které stále láká nejen na pláže a moderní velkoměsta slibující zábavu, ale také na divočejší horské prostředí a džungle. Výhodou Thajska je rovněž relativně stálé počasí s celoročně příjemnými letními teplotami. 

Monzunové období přichází v květnu a trvá až do října s tím, že odlišné počasí panuje v různých částech země. Například na jednom z nejoblíbenějších ostrovů Phuket prší nejvíce v září a říjnu. Ideální dobou pro návštěvu Thajska jsou zimní měsíce listopad, prosinec, leden a únor, kdy zde panuje příjemné slunečné a teplé počasí. Chladněji bývá na severu země.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv