České lázně: Kde se nejlépe zrelaxujete?

České lázně: Kde se nejlépe zrelaxujete?

lázně v čr

Ať už se potýkáte s nejrůznějšími zdravotními komplikacemi nebo si potřebujete jednoduše oddychnout, jistě jste už nejednou zvážili návštěvu lázní. A věděli jste, že Česká republika patří společně s Maďarskem mezi lázeňské velmoci? Připravili jsme pro vás dnešní příspěvek, ve kterém zmapujeme ty nejlepší lázně v České republice. 

Karlovy Vary jsou největší lázně v ČR

Nemůžeme samozřejmě začít jinak, než proslulými lázněmi v Karlových Varech, které jsou známé po celé Evropě. Teplota zdejších termálních pramenů začíná na 42°C a dosahuje i 72°C. Prameny se používají k lázeňským koupelím a pitné kúře. O karlovarských pramenech se traduje, že mají omlazovací účinky a podporují dlouhověkost. Těšit se tady můžete na jedinečnou architekturu, která společně s kouzelnými zákoutími v lázeňských parcích a lesoparcích vytváří neopakovatelnou atmosféru tohoto více než 600 let starého města.

české lázně

Františkovy Lázně patří k těm nejlepší v Česku

5 kilometrů od Chebu najdete další české lázně, které jezdí navštěvovat nejen tuzemští, ale i zahraniční hosté toužící po odpočinku i rychlejší rekonvalescenci. Františkovy Lázně jsou zaměřené na léčbu srdečních a cévních chorob, ženských nemocí i onemocnění pohybového aparátu. První zmínky o léčivých pramenech se v této lokalitě začaly objevovat okolo roku 1502. Výstavba první budovy lázeňského charakteru tady ale byla zahájena až o tři století později. Dnes patří Františkovy lázně mezi nejnavštěvovanější a nejlépe hodnocené lázně v Česku.

Lázně Luhačovice uprostřed Bílých Karpat

Malebné lázeňské městečko najdete v chráněné krajinné oblasti Bílých Karpat. Součástí Luhačovic je čtrnáct minerálních pramenů, jejichž teplota se pohybuje mezi 10 až 14 stupni Celsia. Osm z nich se využívá k inhalačním procedurám, pitné kúře nebo koupelím. Mezi nejznámější prameny patří nepochybně Vincentka, kterou seženete i v lékárnách nebo obchodech. Léčí se tady oběhový a dýchací systém, trávicí systém, poruchy látkové výměny, onkologické nemoci a pohybový aparát.

Klimkovice jsou nedaleko třetího největšího města

Od Ostravy jsou Klimkovice doslova, co byste kamenem dohodili. Krásné lázně se skvělou dostupností nabízejí jodobromové koupele ze solanky, která má mimořádné účinky na lidský organismus. Léčí se tady především pacienti s problémy pohybového ústrojí, cévního systému i s neurologickými a gynekologickými potížemi. Těšit se můžete nejen na rozmanité procedury, ale také bohaté sportovní a kulturní vyžití

Poděbrady jsou vzdálené pouhých 50 km od Prahy

Stejně oblíbené, i když o něco méně slavné, jsou i Lázně Poděbrady, které jsou součástí stejnojmenného města, rozkládajícího se v úrodném údolí řeky Labe. Lázně nejčastěji navštěvují pacienti, které trápí nemoci oběhového ústrojí, poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí a choroby pohybového ústrojí. Zajímavostí je, že prameny Lázní Poděbrady se řadí mezi nejlepší železité vody.

lázně v české republice

Mariánské Lázně vynikají pestrostí léčby

27 km jihovýchodně od Chebu se nacházejí další v ČR oblíbené lázně. Ty Mariánské léčí nemoci ledvin a močových cest, nervové choroby, nemoci vyvolané poruchami látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, nespecifické nemoci dýchacích cest, nemoci kožní, nemoci pohybového ústrojí. Mezi největší přednosti patří jistě pestrost léčby. V samotném městě se nachází zhruba čtyři desítky pramenů, v okolí pak necelá stovka. Další zajímavostí a zároveň důvodem, proč sem míří pacienti z celého Česka, je přítomnost několika vyhlášených golfových hřišť.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 2

Sdílet na Facebooku

Archiv