5 nejlepších destinací na eurovíkendy

5 nejlepších destinací na eurovíkendy

Eurovíkend - Paříž

Češi patří mezi vášnivé cestovatele. Za hranice nevyráží strávit pouze letní nebo zimní dovolenou, ale klidně jen na pár dní. Zejména mladí si oblíbili tzv. eurovíkendy, jejichž náplní je během standardního či prodlouženého víkendu poznat nějaké to známější evropské město. Která jsou považována za ta “nej”?

porovnání cestovního pojištění

Romantická Paříž

Kde jinde požádat milovanou dívku o ruku nežli v Paříží? Jedním z nejnavštěvovanějších evropských metropolí je jednoznačně dechberoucí Paříž. Francouzské hlavní město se proslavilo jako město stvořené pro lásku. Není divu, že Paříž vyhledávají především zaláskované páry, ať už ke strávení romantického víkendu či rovnou líbánek.

Paříž je známá také jako město umění, módy, luxusní kosmetiky, historických památek a nekonečně dlouhých moderních bulvárů. K hlavním dominantám Paříže patří Eiffelova věž, galerie umění Louvre, katedrála Notre Dame, chrám Sacre Coeur, rušný bulvár Champs Elysées, monumentální Vítězný oblouk či působivá čtvrť Montmartre. 

Vášnivá Barcelona

Slavné španělské město a přístav ležící na pobřeží Středozemního moře a zároveň metropole Katalánska. Barcelona se pyšní nejen bohatou historií a skvostnými památkami, ale také bohatým kulturním a společenským životem. Chcete-li si vychutnat atmosféru prosluněných jihoevropských měst, rozhodně vyrazte na eurovíkend do Barcelony.

Jedním z největších lákadel Barcelony jsou všudypřítomná umělecká díla a originální stavby rodáka a světoznámého umělce Antonia Gaudího. Nejznámější je nedokončený chrám nejsvětější rodiny Sagrada Familia. Barcelonu také proslavil jeden z nejznámějších malířů světa Pablo Picasso. Kromě toho je Barcelona plná zelených parků a romantických pobřeží. Z ulic je vyhlášená La Rambla, kterou rozhodně musíte vidět a navštívit některých z barů a restaurací.

Svobodomyslný Amsterdam

Hlavní město Nizozemí Amsterdam patří mezi vyhlášená evropská kulturní centra, které je charakteristické soustavou vodních kanálů, které protínají město skrz na skrz. Amsterdam patří mezi metropole s vysokou tolerancí vůči různým etnikům i náboženstvím, díky čemuž se jedná o velice specifické multikulturní město. 

Amsterdam je plný zajímavých historických památek, jejichž prohlídku urychlíte, pokud si půjčíte kolo. Nemusíte bát, že byste se zapotili. Amsterdam je doslova “placaté” město a kolo zde patří k nejčastějším dopravním prostředkům. Však je také celé město i jeho okolí plné cyklistických stezek. Nizozemská metropole je rovněž známá jako město tulipánu, které se zde pěstují a vyváží do celého světa.

Eurovíkend v Amsterdamu

Deštivý Londýn

Britské město nese tak trochu nelichotivé přízvisko, ostatně jako celá Británie, týkající se hodně deštivého počasí. To nic nemění na tom, že Londýn představuje další úchvatnou evropskou metropoli, při jejíž návštěvě bude počasí to poslední, co vás bude zajímat. Jako jedno z hlavních světových center nabízí spoustu možností od prohlídky slavných historických památek a zajímavostí až po obyčejnou zábavu.

K nejslavnějším místům v Londýně, které byste neměli minout, jednoznačně patří královský Buckinghamský palác, Westminsterské opatství, Tower Bridge, věž Big Ben, Trafalgarské náměstí a další. Mezi turisty je hodně populární Muzeum voskových figurín Madame Tussaud či “šopovací” ulice Oxford street. 

Plovoucí Benátky

Vedle Paříže existuje ještě jedno malebné evropské město, které je považováno za absolutní vrchol romantiky. Jsou jimi italské Benátky, které jsou postavené na vodě a rozkládají se na více než stovce malých ostrůvků. Toto město je díky úchvatné architektuře zapsáno na seznamu památek UNESCO. 

Městem prochází bohatá síť větších i menších kanálů, přičemž hlavní dopravní tepnu tvoří Canal Grande. Kanály křižují dopravní lodě i romantické gondoly, které vás provezou celým městem. Všude kolem se přitom nachází historické památky a jiné zajímavosti, jako je například bazilika sv. Marka, Dóžecí palác, čtvrť Dorsoduro s galerií dell´Accademia a mnoho dalších.

Hodnocení článku:  
Počet hlasů: 3

Sdílet na Facebooku

Archiv