Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Smlouva o půjčke

  •  Nezávazné a bezplatné porovnání zprostředkovatelů půjček.
  •  Najdeme Vám, kde si půjčit nejvýhodněji.
  •  Možnost okamžitého poskytnutí půjčky.

Pokračovat

(Zajistíme pro Vás na našem webu Úspory.cz)

Smlouva o půjčke

O uzavřené půjčce by vždy měla existovat písemná smlouva. Půjčka a smlouva o ní je upravená občanským zákoníkem. Smlouva o půjčce je jediným dokumentem, který potvrzuje přenechání věci jedné osoby druhé za předem daných podmínek. V našem případě budeme hovořit o půjčkách finančních. Předmětem smlouvy o půjčce jsou tedy peníze. Předáním věci se “zapůjčená věc” tedy peníze stávají vlastnictvím dlužníka, který je může po určenou dobu užívat. Po uplynutí domluvené doby je však povinen peníze vrátit.


Mám zájem

(Zajistíme pro Vás na našem webu Úspory.cz)Podoby smlouvy o půjčke

Dle zákona může být smlouva o půjčce pouze ústní. Doporučuje se však smlouva písemná, která by vždy měla obsahovat údaje o věřiteli i dlužníkovi (jméno, příjmení, adresa, rodné číslo) a všechny smluvní podmínky, jako je výše půjčky, výše úrokové sazby, způsobe splácení, poplatky, sankce a datum vrácení půjčky. Smlouva by měla být srozumitelná a transparentní. Pokud se Vám podmínky nezdají, smlouvu raději nepodepisujte.


Smlouva o půjčce vzor 2014

Společnosti, které půjčky nabízí, mívají zpravidla vlastní smlouvy. Jejich vzory však také najdete na internetu. Smlouva o půjčce by měla splňovat zákonné podmínky a neměla by odporovat dobrým mravům. Základem každé půjčky je, důkladně si přečíst smlouvu před podpisem a znát veškeré podmínky, které se k dané půjčce vztahují.

Zažádat o bezplatné a nezávazné informace 

Mám zájem

(Zajistíme pro Vás na našem webu Úspory.cz)


Mobilní web / Klasický web