Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Povinné ručení Mini
Mini a jeho historie

Právě v 60. letech vzrostla poptávka po malých vozech určených pro dopravu ve městě. Proto společnost BMW vyrobila malé městské vozidlo v typickém retro stylu a uvedla jej na trh v roce 1959. Jednalo se model Austin Rover Mini. Hlavním designerém byl Alec Issigonis, který pro tento vůz vytvořil nový typ konstrukce. Motor, náhon předních kol i převodovku umístil dopředu, což umožnilo vytvořit vozidlo s malými rozměry a přitom dostatkem prostoru pro posádku.


Spočítat povinné ručení

V podstatě okamžitě se tento “mini” vůz stal velmi populární a to až do současnosti, kdy na jeho moderní verze běžně narazíte ve městech po celém světě. Do roku 2000, kdy byla jeho výroba ukončena, se prodalo celkem 5 387 862 kusů.


Jak vybrat povinné ručení pro Mini

Jste-li vlastníkem vozidla Mini, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Mini.


Modely vozidel Mini

Mini Clubman
Mini Cooper
Mini Coupé
Mini Countryman
Mini John Cooper Works
Mini New Mini
Mini One
Mini Roadster


Spočítat povinné ručení


Mobilní web / Klasický web