Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Povinné ručení Fiat
Fiat a jeho historie

V roce 1899 založila skupina devíti osobností společnost Societá Anonima Fabbrica Italian Automobili - Torino. Jelikož byl název příliš dlouhý, velmi rychle se ujala zkrácená verze tvořená počátečními písmeny posledních čtyř slov - F.I.A.T.


Spočítat povinné ručení

V roce 1910 Fiat jako první vyrobil italský taxík. Vozidlo bylo velmi úsporně a zároveň levné, a proto byl o něho velký zájem. Prodával se nejen v Itálii, ale také v Londýně, Paříží a dokonce New Yorku. Ve 20. letech jako první vyrábí Fiat dieselové motory. Za 1. světové války bylo výroba vozidel omezena na úkor leteckých motorů, letadel a nákladních vozů pro armádu.

Velmi úspěšně si společnost vedla zejména v 50. letech, která byla pro Fiat obdobím obrovského rozmachu a technického vývoje. Kapitál byl navýšen na 57 miliard lir, počet výroby se zdvojnásobil, stejně tak narostl počet zaměstnanců a Fiat začíná exportovat vozidla také do zahraničí.

V roce 1979 vzniká holdingová společnost, sdružující pod sebou více společností. Automobilová divize se nazývá Fiat Auto S. p. A. a v současnosti sem patří značky Fiat, Autobinachi, Abarth, Lancia, Ferrari, Alfa Romeo a Maserati.

V 90. letech Fiat prochází krizí, z níž se dostávají v 2. polovině s příchodem modelu Fiat Punto, který se stal Autem roku 1995. Poté již následovaly další úspěšné modely, které známé dodnes (Bravo, Brava, Palio, Panda a další). Po roce 2000 Fiat opět slaví úspěchy s modely, kterou jsou oblíbené mezi širokou veřejností.


Jak vybrat povinné ručení pro Fiat

Jste-li vlastníkem vozidla Fiat, pak je Vaší zákonnou povinností mít sjednané povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla. S naší kalkulačkou povinné ručení jednoduše porovnáte ceny od všech pojišťoven a vyberete si to nejlevnější povinné ručení pro Vaše vozidlo Fiat.


Modely vozidel Fiat

Fiat 126
Fiat 127
Fiat 128
Fiat 131
Fiat 500
Fiat Barchetta
Fiat Brava
Fiat Bravo
Fiat Cinquecento
Fiat Coupé
Fiat Croma
Fiat Dobló
Fiat Grande Punto
Fiat Idea
Fiat Linea
Fiat Marea
Fiat Multipla
Fiat Palia
Fiat Panda
Fiat Punto
Fiat Regata
Fiat Ritmo
Fiat Sedici
Fiat Seicento
Fiat Siena
Fiat Stilo
Fiat Tempra
Fiat Tipo
Fiat Trepiuno
Fiat Ulysse
Fiat Uno
Fiat X 1/9
Fiat Freemont


Spočítat povinné ručení


Mobilní web / Klasický web