Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Peugeot
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Peugeot?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Peugeot, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

Spočítat havarijní pojištění

O firmě Peugeot


Rodina Peugeotů se původně zabývala výrobou ocelových výrobku. V 50. letech 19. století přesedlali na výrobu jízdních kol a na konci 19. století na výrobu automobilů. První automobil vyrobil v roce 1889 a fungoval ještě na bázi parního pohonu. Další vůz již měl benzínový spalovací motor. Jako první Peugeot použil celogumové pneumatiky v roce 1892. Jako první přišel s dalšími vylepšeními jako umístění motoru do přední části a volant. Od roku 1903 vedle automobilů vyrábí také motocykly.


Během první světové války dodával Peugeot armádě zbraně, vojenské dopravní prostředky, tanky a nábojnice. Po skončení války se opět vrátil k automobilům a zaměřil se na výrobu modelů dostupných pro širší veřejnost. Za druhé světové války zabrali Peugeot Němci a továrna byl na konci války bombardována. Z těžké situace se však Peugeot vzpamatoval a v 50. letech úspěšně expandoval do USA.

V roce 1966 začal spolupracovat s další francouzskou automobilkou Renaultem a v roce 1972 také s Volvo Cars. O další dva roky později koupil podíl Citroenu a v roce 1976 ho převzal úplně. Vzniká tak skupina Peugeot Société Anonyma (PSA), která oběma firmám poskytuje zázemí. PSA v roce 1978 odkoupila další společnost - evropskou divizi Chrysler - Simca.

V 80. letech prošel Peugeot finanční krizí, kterou se mu podařilo překonat, a v současnosti patří k nejúspěšnějším automobilkám na světě.


Spočítat havarijní pojištění


Mobilní web / Klasický web