Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Mini
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Mini?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Mini, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

Spočítat havarijní pojištění

O firmě Mini


Právě v 60. letech vzrostla poptávka po malých vozech určených pro dopravu ve městě. Proto společnost BMW vyrobila malé městské vozidlo v typickém retro stylu a uvedla jej na trh v roce 1959. Jednalo se model Austin Rover Mini. Hlavním designerém byl Alec Issigonis, který pro tento vůz vytvořil nový typ konstrukce. Motor, náhon předních kol i převodovku umístil dopředu, což umožnilo vytvořit vozidlo s malými rozměry a přitom dostatkem prostoru pro posádku.


V podstatě okamžitě se tento “mini” vůz stal velmi populární a to až do současnosti, kdy na jeho moderní verze běžně narazíte ve městech po celém světě. Do roku 2000, kdy byla jeho výroba ukončena, se prodalo celkem 5 387 862 kusů.


Spočítat havarijní pojištění


Mobilní web / Klasický web