Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Mercedes Benz
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Mercedes Benz?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Mercedes Benz, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

Spočítat havarijní pojištění

O firmě Mercedes Benz


Existuje jen jedna značka na světě, která může říct, že vynalezla automobil. Tím je Mercedes-Benz. Zakladateli byli Gottlieb Daimler a Karl Benz. Tito dva pánové se však nikdy nepotkali.

Daimler vlastnil firmu vyrábějící malé vysokootáčkové motory určené pro pozemní, leteckou a lodní dopravu. Benz jako první sestrojil a v roce 1879 spustil dvoudobý motor. V roce 1885 Gottlieb nechal patentovat první motocykl a Benz vyrobil první motorovou tříkolku. V týž rok Daimler vynalezl první automobil tím, že svůj patentovaný motor nainstaloval do kočáru. Benz svůj první vůz představil až v roce 1893. Šlo o model Victoria a vůz měl řízení s nápravovými čepy, které se ve svém základu používají dodnes. Vůz se úspěšně prodával a tak mohl Benz rozběhnout historicky první sériovou výrobu vozidel.

O dva roky později uvedl na trh svůj první skutečný vůz také Daimler. Na Daimlerově úspěchu se významnou měrou podílel podnikatel Emil Jellinek, rodák z Čech. První vozidlo, koupené od Daimlera, mu se svou rychlostí 24 km/h přestalo stačit, a požádal Daimlera o výrobu rychlejšího vozu. Díky tomu vznikl první čtyrválcový vůz Daimler Phoenix s výkonem osmí koní. Jellinek okamžitě vycítil potenciál a stal se hlavní prodejcem a propagátorem Daimlerových vozů. Dalším vozidlo, jehož vývoj opět inicioval Jellinek, byl Mercedes 35HP pojmenovaný po jeho dceři. Šlo v podstatě o první moderní vůz, který se nepodobal kočáru.

Značky Daimler a Benz se poprvé setkaly v roce 1924 a k jejich spojení v koncern Daimler-Benz AG došlo o dva roky později. Benzův znak vavřínový věnec objal Daimlerovu třícípou hvězdu, čím vznikl dnes známý znak.

Mercedes-Benz byl a stále je velmi úspěšným výrobcem luxusních a sportovních vozů. Kromě nich ale také produkuje vozy určené širší veřejnosti.


Spočítat havarijní pojištění


Mobilní web / Klasický web