Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Lancia
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Lancia?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Lancia, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

Spočítat havarijní pojištění

O firmě Lancia


Jedna z nejstarších světových automobilek byla založena již v roce 1906 a jejími zakladateli byli Vincenzo Lancia a ClLanciao Fogolin. Vincezno Lancio před založením vlastní automobilky působil jako inženýr a závodní jezdec ve firmě u bratří Ceiranů, kterou roku 1899 koupila automobilka Fiat. Prvním modelem nové založené automobilky byla Lancia Alpha. Celkem se vyrobilo 108 kusů.

Po první světové válce odkoupil Vincenzo veškeré podíly svého společníky a stal se tak jediným vlastníkem. Poté co v roce 1937 umírá, přebírá vedení společnosti jeho syn Gianni. Společnost tak nadále zůstává rodinným podnikem.

Po druhé světové válce se Lancia dostala do finančních problémů, které vedly Gianniho k jejím prodeji. Lanciu koupil ředitel firmy Italcementi, který však společnost nedokázal dostat z krize. V roce 1969 dochází opět k prodeji a tentokrát se novým vlastníkem až dodnes stává úspěšná automobilka Fiat, které se podařilo Lanciu dostat opět na výsluní mezi automobilkami.


Spočítat havarijní pojištění


Mobilní web / Klasický web