Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Ferrari
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Ferrari?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Ferrari, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

O firmě Ferrari


Ferrari patří mezi nejslavnější výrobce supersportovních vozů. Zakladatelem byl italský konstruktér Enzo Ferrari, který původně pracoval pro společnost Alfu Romeo, kde kromě mechanika působil také jako testovací i závodní jezdec. Již zde používal dnes již typický znak pro Ferrari - černý vzpínající se kůň na žlutém podkladu s italskou trikolórou v horní částí. Tento znak mu udělil italský hrabě Enrico Barrac za vítězství v závodě Savio-Ravenna.

Po odchodu z Alfy Romeo si Enzo Ferrari zakládá vlastní společnost pod názvem Auto Avio Costruzioni v roce 1939. Název Ferrari nesměl v příštích pěti letech používat. Skutečná historie vozů Ferrari ale začíná po druhé světové válce v roce 1947. První vyrobeným vozidlem bylo Ferrari 125 GT V12. Velmi slavným vozem bylo také Ferrari 500 F2, sportovní vůz s čtyřválcovým motorem, se kterým jezdec Alberto Ascari vyhrál 16 závodů v letech 1952 až 1953 a stal se dvojnásobným mistrem světa.

V roce 1967 dochází k zahájení spolupráce automobilek Ferrari a Fiat. Fiat postupně odkoupil polovinu akcií Ferrari a nyní je majoritním vlastníkem společnosti.


Spočítat havarijní pojištění


Mobilní web / Klasický web