Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Dacia
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Dacia?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Dacia, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

Spočítat havarijní pojištění

O firmě Dacia


Známá automobilová značka Dacia je součástí světového koncernu Renault Group a je určena pro výrobu a export vozidel zejména do zemí s rozvíjející se ekonomikou. Továrna Dacia leží v rumunském městečku Mioveni. V tomto areálu za druhé světové války vyráběli vojenská letadla, později pak sloužil k výrobě náhradních dílů pro motorová vozidla a traktory.

Samotná Dacia byla založena již v roce 1966. O dva roky později byla domluvena a podepsána první dohoda se společností Renault. Na základě této spolupráce, která trvá dodnes, vzniká první automobil této značky nazvaný jako Dacia 1110.

Politický vývoj umožnil rozvoj a rozšíření výroby nejen v Rumunsku, ale také do okolních zemí. V roce 1999 se Renaultu podařilo získat majoritu ve společnosti tím, že od Fondu národního majetku koupil většinový podíl akcií. Po 30 letech se tak stává skutečným vlastníkem společnosti Dacia.

Dacia je hlavním lídrem rumunského automobilového trhu, přičemž se může pochlubit více jak 60 % účastí na trhu. Každým rokem vyváží do okolních zemích 10 % vyrobených automobilů. Dacia stále hraje významnou roli ve skupině Renault Group, která v současnosti patří k prvním šesti světovým automobilovým výrobcům.


Spočítat havarijní pojištění


Mobilní web / Klasický web