Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Citroën
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Citroën?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Citroën, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

Spočítat havarijní pojištění

O firmě Citroën


Pokud Vám název této slavné a oblíbené automobilky nápadně připomíná citrón, pak se nemýlíte. Příjmení zakladatele zní Citroën, což je holandský výraz pro toto exotické ovoce. André Citroën původně vlastnil továrnu na výrobu munice, kterou se ale v roce 1916 rozhodl přeměnit na továrnou určenou pro výrobu silných a hospodárných automobilů po vzoru Henryho Forda v USA.

Jeho cílem byla především výroba menších a levných vozů určených pro širší veřejnost. První vozidlo značky Citroën Type A bylo na trh uvedeno v roce 1919. Během prvního roku vyrobili v továrně 2 810 ks vozů tohoto modelu. Jako jeden z prvních použil k propagaci tohoto vozu gigantický billboard umístěný na eiffelově věži. Reklama byla více než úspěšná. Výsledkem byla roční výroba 12 tisíc kusů tohoto modelu.

Jiné vozidlo značky Citroën, konkrétně šlo omodel Autochenille B2, jako první překonalo Saharskou poušť. Další zajímavosti je také logo Citroënu, kterým je dvojitá “stříška”, jež má symbolizovat dva zuby šípového ozubení. Poprvé toto logo Citroën použil již v případě své první továrny na výrobu ozubených kol, kterou založil již v roce 1912.

Od roku 1976 patří značka Citroën do skupiny PSA Peugeot Citroën, která se řadí po bok k nejvýznamnějším automobilkám.


Spočítat havarijní pojištění


Mobilní web / Klasický web