Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Bentley
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Bentley?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Bentley, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

Spočítat havarijní pojištění


O firmě Bentley


Britská značka Bentley je známá především jako výrobce luxusních vozů a sportovních kupé. V roce 1919 tuto světoznámou značku založil Walter Owen Bentley (1888-1971). Walter Owen Bentley byl znám jako W.O. a proslul díky výrobě rotačních motorů, které byly používány v 1. světové válce. První vůz značky Bentley přišel na trh v roce 1921 a šlo o slavný model Bentley 3L, vyráběný až do roku 1929.

Hospodářská krize narušila poptávku po luxusních výrobcích. Krize postihla také společnost Bentley, kterou se i přes velké finanční dotace nepodařilo udržet. Proto byla v roce 1931 prodána společnosti Rolls-Royce, který ji začlenil pod svou značku. Až do 80. let byl jejím vlastníkem právě Rolls-Royce, který identitu této značky na několik desítek let potlačil. Nejslavnějšími modely těchto let se staly Bentley Continental a Bentley S3.

V 80. letech byla společnost převzata koncernem Volkswagen, kterému se podařilo znovu obnovit slávu značky. V roce 2002 se do historie zapsala výrobou vozu Bentley State pro britskou královnu. Slavnými modely se staly zejména Bentley Continental GT, kabriolet Azure či Bentley Mulsanne.


Spočítat havarijní pojištěníMobilní web / Klasický web