Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Audi
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Audi?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Audi, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

Spočítat havarijní pojištění

O firmě Audi


Společnost Audi patří k nejstarším výrobcům automobilů vůbec. Byla založena již v roce 1909 Augustem Horchem pod názvem Audi, což je vlastně latinský překlad slova Horch. Se značkou Audi se poprvé Horch proslavil na závodě Alpská jízda, kterého se účastnil poprvé a ihned zvítězil.

V roce 1932 byly propojeny čtyři automobilky Audi, Horch, DKW a Wanderer, což byl základ pro vznik současného loga - čtyř kruhů, které představují spojení těchto čtyř společností. Novým názvem bylo Auto union AG. Od roku 1966 je používán opět název Audi.

K Audi byla roku 1969 připojena ještě pátá společnost NSU, která se specializovala na výrobu motocyklu. Hlavním přínosem však byla výroba tzv. Wankelova motoru. Ten však nebyl příliš používán pro častou poruchovost. K větším využití dochází až po jeho zdokonalení díky modernější technice.

Audi se proslavila řadou novinek. V roce 1980 se Audi předvedla s novým sportovním vozem Audi Quattro, který využíval stálého pohonu všech kol, což bylo do té doby používáno pouze u nákladních vozidel. V roce 1994 opět Audi přichází s použitím celohliníkové konstrukce u nového vozu Audi A8.


Typy vozidel Audi

Audi 100
Audi 200
Audi 80
Audi 90
Audi A1
Audi A2
Audi A3
Audi A4
Audi A5
Audi A6
Audi A7
Audi A8
Audi Allroad
Audi Coupé
Audi LeMans
Audi Q5
Audi Q7
Audi R8
Audi RS4
Audi RS6
Audi S3
Audi S4
Audi S5
Audi S6
Audi S8
Audi TT Coupé
Audi V8
Audi RS5
Audi S1
Audi Q3


Spočítat havarijní pojištěníMobilní web / Klasický web