Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Aston Martin
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Aston Martin?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Aston Martin, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

Spočítat havarijní pojištění


O firmě Aston Martin


Vozidla Aston Martin jsou jedinečnou kombinací nejmodernější technologie, řemeslné práce nejvyšší kvality, perfektní funkčnosti a špičkového designu. I z tohoto důvodů se tato značka stala symbolem série špionážních filmů o Jamesi Bondovi.

Jedna z nejslavnějších automobilových značek Aston Martin byla založena již v roce 1914. Zakladateli byli přátelé Lionel Martin a Robert Bamforden. Výrobu individuálních sportovních kupé narušila první světová válka. Ihned po jejím skončení se oba přátelé vrhli znovu do práce a výsledkem bylo vytvoření několika vozů pro francouzskou Grand Prix, kterým se podařilo dosáhnout řady rekordů. I přesto, že se jim podařilo prodat několik desítek luxusních vozidel, nedokázali zabránit bankrotu v roce 1924, kdy společnost odkoupila Lady Charnwoodová. Její syn John Benson, kterého posadila do vedení, bohužel přivedl společnost k druhému bankrotu v roce 1926, a továrna byla uzavřena.

Ještě týž rok byla společnost převzata další dvojicí přátel, Billem Renwickem a Augustem Bertellim, kteří společnost definitivně přejmenovali na Aston Martin Motors. K největším zlomu v historii značky Aston Martin dochází v den, kdy ji koupil Sir David Brown, který pod jednou značkou spojil tři své společnosti - Aston Martin, Lagonda a Tickford. Jeho nástupem do společnosti byla zahájena výroba slavné série vozů pod označením “DB” (David Brown).

V letech 1970 až 1992 se Aston Martin potýkal s finančními problémy a střídajícím majiteli. V roce 1992 se novým majitelem stal Ford, který dostal Aston Martin opět do vedení.

Dalším zlomem byl rok 2001, kdy se na trh dostal nový Aston Martin V12 Vanguish. Od té doby Aston Martin získal absolutní nadvládu nad ostatními výrobci luxusních vozů. Ford byl úspěšným majitelem až do roku 2006, kdy společnost prodal bývalému automobilovému závodníku Davidu Richardsovi, který vytvořil novou sérii vozů, jejíž prvním představitelem byl Aston Martin One-77.


Spočítat havarijní pojištění


Mobilní web / Klasický web