Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  


Havarijní pojištění Alfa Romeo
Jak uzavřít havarijní pojištění online pro Alfa Romeo?

S kalkulačkou havarijní pojištění si můžete nejen porovnat ceny a vybrat nejlevnější nabídku pro Vaše vozidlo Alfa Romeo, ale zároveň si můžete havarijní pojištění objednat online. Nemusíte nikam osobně chodit, celý proces Vám zabere pouhé 2 minuty a navíc ušetříte! Zelenou kartu Vám pošleme okamžitě na email a pojištění je platné okamžitě po uhrazení pojistného.

Spočítat havarijní pojištění


O firmě Alfa Romeo


Společnost Alfa Romeo byla založená v roce 1907 italským aristokratem Cavalierem Ugo Stellou pod názvem „Darracq Italiana“. Značka ALFA vzniká o několik let později z počátečních písmen Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (Automobilová továrna Lombard).

Během první světové války společnost převzal podnikatel Nicol Romeo, který začal přednostně vyrábět vojenskou techniku. K výrobě vozidel se vrátil po skončení války v roce 1919 a o rok později název společnosti změnil na Alfa Romeo. První vozidlo pod tímto názvem vstoupilo na trh v témže roce. V období druhé světové války, kdy nad společností převzala kontrolu vláda, vyráběli především luxusní vozy na zakázku. Po bombardování továrny musela společnost překonat krizi, a proto se začala orientovat na na výrobu menších vozidel dostupných pro širší vrstvy lidí.

V roce 1986 Alfu opouští vláda a novým vlastníkem se stala společnost FIAT. Od stejného roku je Alfa Romeo součástí skupiny Fiat SpA.


Typy vozidel Alfa Romeo

Alfa Romeo 145
Alfa Romeo 146
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo 149
Alfa Romeo 150
Alfa Romeo 156
Alfa Romeo 159
Alfa Romeo 164
Alfa Romeo 166
Alfa Romeo 33
Alfa Romeo 75
Alfa Romeo 8c Competizione
Alfa Romeo Brera
Alfa Romeo Crosswagon Q 4
Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo GT
Alfa Romeo GTV
Alfa Romeo Mi.To
Alfa Romeo Spider
Alfa Romeo Sportwagon
Alfa Romeo 4C


Spočítat havarijní pojištění


Mobilní web / Klasický web